Лікування стресу

Стрес – це реакція організму на несприятливі чинники довкола. Така реакція торкається емоційної та фізичної сфери людини. стрес може призвести до тяжких ускладнень зі здоров’ям під час ігнорування симптомів або неправильного лікування.

Під впливом негативного впливу надниркові залози посилається сигнал, і в організмі виробляються гормони стресу – адреналін і кортизол. Активні речовини покликані підняти артеріальний тиск, посилити дихання, підвищити частоту пульсу, щоб зреагувати на небезпеку. Підвищені концентрації кортизолу призводять до покращеної концентрації уваги, посилюється кровообіг, синтезується глюкоза та виробляється більше енергії. Організм намагається пристосуватися до нових обставин і нормалізувати життєдіяльність.

Однак тривале перебування в напруженому стані може призвести до хронічного стресу, який загрожує головними болями, порушенням сну, розладом травлення, дисфункцією серцево-судинної системи. Через тривалий вплив негативних факторів можливий розвиток ішемії серця, гіпертонії, депресії, виразки шлунка, склерозу.

Надлишок адреналіну токсично впливає на тканини організму. У невеликих дозах він здатний швидко відновити сили, а ось при надлишку призводить до емоційного та фізичного виснаження.

Однак не можна говорити лише про негативний вплив стресу на повсякденне життя людини. Великий відсоток випадків описує ситуації, коли різкий викид гормонів спричиняв підвищення працездатності, покращувалося самопочуття та піднімався настрій.

Психологія стресу розглядає питання, пов’язані з проявом реакції на різні подразники, методами їх нейтралізації та контролем процесів, що відбуваються в тілі.
Психіатричні клініки Києва, а саме «Ренесанс-Київ» – це надійність, ефективність та індивідуальний підхід.

Вартість лікування стресу

Лікування стресу передбачає застосування різних заходів у комплексі. Клініка «Ренесанс-Київ» пропонує послуги за доступними цінами з використання передових методик у лікуванні стресів, включаючи лікування в стаціонарі, консультації психіатра та психотерапевта, виїзд додому.
На нашому сайті можна записатися на консультацію до психотерапевта:

 • Онлайн Viber, Telegram, WhatsApp, Skype. Сеанс триває більше 40 хвилин, можливо в режимі анонімності.
 • З виїздом за місцем проживання.
 • У стаціонарі. Надаються комфортабельні палати (1-4-місні), триразове харчування, складене за рекомендаціями лікарів відповідно до захворювань пацієнта, є телевізор, Wi-Fi.

Вартість лікування стресу в клініці “Ренесанс Київ”

 
Лікування стресу в денному стаціонарі в Києвівід 3 000 грн
Комплексне лікування стресу в денному стаціонарі (лікування, проживання, харчування)від 25 000 грн

Лікування стресу в денному стаціонарі у Києві (у стаціонарі, 3-х місна палата)

від 4 000 грн

Лікування стресу в денному стаціонарі у Києві (у стаціонарі, 2-х місна палата)

від 5 000 грн

Лікування стресу в денному стаціонарі у Києві (у стаціонарі, VIP одномісна)

от 6 500 грн

Консультація психіатра, психотерапевта

900-1 800 грн

Консультація психіатра, психотерапевта вдома (у Києві)

від 3 500 грн

Консультація психіатра, психотерапевта онлайн (Viber, WhatsApp, Skype, Telegram, 45 хв.)

900-2 500 грн

Заявка на консультацію

(лікування психічних розладів)

Причини розвитку стресу

До поширених причин стресу відносяться:

 • Різка зміна звичного способу життя.
 • Будь-які фактори, що викликають негативні емоції, можуть спричинити постійний стрес.
 • Це переїзд, зміна діяльності та оточення, медичні операції, аборт, діагностований ВІЛ чи онкологія, проблеми у відносинах, смерть близьких людей.
 • Фізичний біль. Травми, надмірні навантаження, знерухомлення стають частими причинами виникнення стресу. З ними людині впоратися самостійно складно через їхню постійну присутність і неможливість щось змінити.
 • Емоційне вигоряння, постійна нервова напруга. Серед основних чинників – невдоволення своїм зовнішнім виглядом чи успішністю, безсоння, надмірні фізичні навантаження, виснажливі дієти, трудоголізм тощо.
 • Часті хвороби. Коли людина довго і безрезультатно ходить лікарями, у нього опускаються руки, вона не хоче більше боротися.
 • Психічні захворювання (неврози, психози, розлади).
  Основними джерелами стресу є:
 • брак часу;
 • тривога за близьких;
 • низька самооцінка;
 • мала кількість позитивних емоцій у
 • повсякденному житті;
 • службові негаразди;
 • проблеми зі здоров’ям, зовнішністю;
 • відсутність контролю над подіями, що відбуваються навколо (війна, стихійне лихо).
  Постійний стрес призводить до пригнічення імунітету, збоїв у роботі серцево-судинної системи. Страждає нервова система. Хороший психіатр у Києві підбере правильне лікування, позбавить зайвої тривожності. Такі фахівці є в клініці «Ренесанс-Київ», вони також спеціалізуються на лікування панічних атак у стаціонарі.

Види стресу

Щодня навколо людини відбувається безліч подій, які впливають на неї безпосередньо чи опосередковано. Розрізняють позитивний стрес (еустресс) та негативний (дистрес). У першому випадку відбувається піднесення життєвих сил та захисних реакцій організму, що призводить до подолання труднощів, підвищується емоційний стан та самооцінка. У другому випадку і за тривалого впливу захисні функції виснажуються, порушується робота внутрішніх органів, нервової системи.

Під емоційним стресом мають на увазі сукупність процесів в організмі під впливом несприятливих факторів з боку нервової системи. Такий стан характеризується частими та різкими змінами настрою, постійним занепокоєнням, зміною температури тіла, підвищеною пітливістю. Впоратися з емоційним стресом допомагає зміна діяльності та навколишнього оточення, правильні установки, допомога психотерапевта. У клініці «Ренесанс-Київ» можна оформити заявку на виклик психотерапевта додому.

Психологічний стрес виявляється у тиску соціуму при зміні звичної обстановки (нова робота, інше місце проживання). Також стрес наростає, якщо є проблеми в особистісних взаєминах, інформаційна перевантаженість, підвищені зобов’язання.

Клініка, в якій лікують стрес

Ознаки та симптоми стресу

Наш організм, отримавши сигнал про небезпеку, одразу реагує викидом гормонів, які покликані мобілізувати наявні захисні сили та пристосуватися до нової ситуації. У стані підвищеного нервового збудження людина може сильно потіти, відчувати головний біль. Почастішає пульс і серцебиття, роздмухуються ніздрі, дихання стає поверхневим і частим, прискорюється спалювання глюкози з виділенням великої кількості енергії.

Відбувається викид інсуліну, що при постійних неврозах призводить до діабету. Знижується активність шлунка. У стані сильного стресу спостерігається нудота, блювання, підвищується артеріальний тиск.

До симптомів стресу відносять:

 • хронічну втому;
 • зниження лібідо;
 • проблеми з концентрацією уваги та пам’яттю;
 • розмови із самим собою вголос;
 • емоційну загальмованість, апатію,
 • небажання спілкуватися;
 • загострення хронічних захворювань;
 • скрегіт зубами, стискання куркулів.

Хронічна тривожність спричиняє безліч хвороб від стресу та нервів, починаючи крихкістю кісток, зниженням імунітету і закінчуючи психічними розладами, зниженням статевого потягу, серцевими нападами та м’язовими болями. З появою перших ознак стресу та депресії необхідно терміново звернутися до хорошого фахівця, який порадить методику лікування. Якщо немає можливості приїхати особисто, консультація психіатра онлайн допоможе послабити гострі симптоми.

Відео-відгуки лікування психічних розладів у клініці «Ренесанс-Київ»

Стадії стресу

Багато тривожних станів проходять безсимптомно, тому важливо вчасно розпізнати хворобу та звернутися до фахівця.
Існують 4 основні стадії стресу:
1. Стан тривоги. У цей період відбувається усвідомлення небезпеки, організм реагує на емоційному та фізичному рівні на подразники.
2. Адаптація. Наступним кроком стає вироблення певного алгоритму дій, що допомагає впоратися з небезпекою. Можуть зникати психологічні прояви, організм починає функціонувати у посиленому темпі.
3. Виснаження. Ресурс життєвих сил у людини не безмежний, тому після підйому настає втома, яка за постійної присутності загрожує перерости в хронічні захворювання.
4. Депресія. Спостерігається пригнічений стан.
Наочно стадії стресу показує тріада Сельє – тривога, опір та виснаження. Перша стадія є відповідальною, від якої залежить швидкість розвитку депресії.

Методи лікування стресу в Києві

Як вийти зі стресу самостійно, які існують методики, як не допустити посилення симптомів – на ці запитання вам допоможуть відповісти кваліфіковані лікарі «Ренесанс-Київ».
До передових методів лікування стресу відносяться:

 • Психотерапія. Проживання негативних вражень знижує їх ефективність та залежність від них.
 • Релаксація. Позбутися стресу та тривожності допомагає якісний сон та повноцінний відпочинок.
 • Фізична активність. Спосіб життя безпосередньо впливає на емоційний стан. Небагато спорту, піші прогулянки, прибирання в саду, городництво швидко повернуть колишній оптимізм, позбавлять апатії.
 • Групові заняття із психотерапевтом.
 • Медикаментозне лікування. Включає прийом заспокійливих препаратів, вітамінних комплексів, мікро- та макроелементів.
  Знімати стрес можна у різний спосіб. Декому допомагають спілкування з тваринами, заняття творчістю, розпланований режим дня, коли всі події перебувають під контролем.

Наші переваги

Клініка працює з генератором

Чому слід обрати клініку «Ренесанс-Київ» для лікування стресу

Психологічну допомогу у клініці «Ренесанс-Київ» надають фахівці вищої категорії. До кожного пацієнта підбирається індивідуальний підхід згідно з клінічними проявами захворювань та самопочуття. Лікування стресів у Києві проводять психолог та психіатр після ретельного діагностування.
Нервові захворювання успішно лікуються на різних стадіях розвитку. У нас лікування психічних розладів проводиться при поселенні в комфортні номери. Є приміщення для релаксації та процедур, басейн, масажний кабінет, місце для прогулянок. Лікування у нашому центрі сприяє гармонізації настрою, нормалізації роботи внутрішніх органів.
Є програма для тих, хто закінчив лікування. Психотерапевти клініки готові проконсультувати пацієнтів та їхніх родичів за наявними методиками відновлення, докладно розкажуть про етапи одужання, розпишуть процедури.
Програми лікування в нашій клініці «Ренесанс-Київ» пропонують ефективне лікування шизофренії та методи боротьби з різними захворюваннями.

Перевірені відгуки про клініку «Ренесанс Київ»

 
5/5

Зручне розташування, ідеальна чистота, спокій і тиша, ввічливий персонал, достатньо часу відведено на прийом у лікаря, завдяки чому мінімальний час очікування.

Раиса
5/5

Клиника в хорошем состоянии, у специалиста отдельный кабинет. При входе меряют температуру на руке. На ресепшене, выдают бахилы, предлагают чай кофе. Есть кулер с водой. Собственный небольшой паркинг. В целом, претензий не возникло.

Владислав
5/5

Тут подошли с понимаем к вопросу со временем. Нашли подходящее мне время, перезвонили и сделали так, как мне удобно. Это очень мне понравилось, остался доволен.

Вадим

Питання та відповіді про стрес

Тривалість стресу може варіювати в залежності від індивідуальних факторів та ситуації. Він може бути короткостроковим і тимчасовим, тривати кілька годин чи днів, або стати хронічним і тривати місяці чи навіть роки, якщо стресори постійно є у житті людини.
Оцените эту страницу