Багатьом знайомі часті походи в туалет, дискомфорт та підтікання сечі. Це одна з патологій, про які говорять неохоче. Часто розвивається на психологічній основі, призводить до ще більших порушень. Розберемося, що таке енурез і як з ним упоратися.
Енурез – що це таке
Енурез – це хвороба, головним маркером якої є нездатність стримати сечовиділення, інакше – мимовільне сечовипускання. Нетримання сечі діагностується переважно у дітей (молодший шкільний вік), але зустрічається у підлітків та дорослих. Епізоди підтікання проявляються частіше в нічний час (нічне нетримання сечі), але зустрічаються і вдень.
Терапія енурезу потребує участі кількох фахівців: уролог, нефролог, гінеколог, невролог та психотерапевт. Складність стану при частому сечовипусканні вночі та в денні години полягає у різних провокуючих маркерах: урологічні та гінекологічні патології, неврологічні захворювання. Важливо, щоб лікуванням стресового нетримання сечі займалися кваліфіковані спеціалісти.
Приватні психіатричні клініки Київ пропонують послуги з лікування психічних розладів, але саме наша клініка «Ренесанс-Київ» гарантує Вам індивідуальний підхід та ефективне лікування.
Ціна лікування енурезу в клініці «Ренесанс Київ»
Лікування енурезу в денному стаціонарі в Києві | від 3 000 грн |
Комплексне лікування енурезу в денному стаціонарі (лікування, проживання, харчування) | від 25 000 грн |
Лікування енурезу в денному стаціонарі в Києві (в стаціонарі, 3-х місна палата) | від 4 000 грн |
Лікування енурезу в денному стаціонарі в Києві (в стаціонарі, 2-х місна палата) | від 5 000 грн |
Лікування енурезу в денному стаціонарі в Києві (в стаціонарі, VIP одномісна) | від 6 500 грн |
Консультація психіатра, психотерапевта | 900-1 800 грн |
Консультація психіатра, психотерапевта вдома (в Києві) | від 3 500 грн |
Консультація психіатра, психотерапевта онлайн (Viber, WhatsApp, Skype, Telegram, 45 хв.) | 900-2 500 грн |
Заявка на консультацію
(лікування психічних розладів)
Відео-відгуки лікування психічних розладів у клініці «Ренесанс-Київ»
Енурез у дітей, дорослих та літніх людей
Висновок «енурез» в дітей віком ставиться тоді, коли маленький пацієнт досяг 5 років. У молодших дітей нетримання сечі не вважається патологією.
Згідно з дослідженнями, нічний енурез у дітей трапляється у 15% випадків – це діти 5-6 років, частіше хлопчики. У підлітковому віці нетримання проходить без втручання у 14% дітей, в інших позитивний результат настає внаслідок терапії. Енурез у підлітків віком від 13 до 18 років зустрічається лише у 1%.
Енурез у дорослих діагностується після 45 років. Енурез у чоловіків зустрічається частіше, ніж у жіночої половини. Така схильність обумовлена відмінностями у роботі нервової системи. Різниця між хлопчиками та дівчатками помітна ще в дитинстві – дівчатка швидше навчаються контролювати свої фізіологічні рефлекси.
Нетримання сечі у чоловіків від 18 до 45 років в останнє десятиліття діагностується найчастіше на 15-20%. Енурез у дорослих чоловіків обумовлений найчастіше віковими змінами.
Нетримання сечі у літніх жінок частіше посилено гінекологічними патологіями та операціями, наслідками пологів та тяжкої роботи, змінами гормонального фону при клімаксі. Денний та нічний енурез у дорослих не проходить мимоволі.
Симптоми захворювання
Визначення симптомів енурезу є важливим етапом лікування.
Симптоми енурезу у дітей:
- нездатність зупинити випромінювання урини уві сні;
- неспокійний сон, скрегіт зубами;
- емоційні прояви: погіршення успішності, проблеми із соціалізацією, перепади настрою;
- інфекційні ураження сечовивідних шляхів, нетримання калу, дерматит та висипання через часті контакти з сечею.
Симптоми енурезу у дорослих:
- часті позиви та відвідування туалету в денний та нічний час;
- неконтрольовані позиви;
- підтікання урини, іноді при різких рухах, кашлі тощо;
- депресія, перепади настрою;
- у чоловіків – слабкий струмінь або його уривчастість, відчуття неповного спустошення сечового міхура.
Класифікація енурезу
Лікарі виділяють такі види захворювання:
- Первинний енурез. Відхилення діагностується у малюка з народження до 5 років, тобто дитина не має тривалих періодів (3-6 місяців) сухих ночей, коли відсутні симптоми захворювання. Форма вважається найпоширенішою та діагностується у дітей у 85% випадків. Первинний нічний енурез у людей старшого віку виявляють, якщо відхилення спостерігалося у дитинстві.
- Вторинний енурез. Виявляється тоді, коли після тривалої ремісії (6 місяців – 3 роки) знову проявляються симптоми нетримання. Вторинний енурез в дітей віком розвивається під впливом психологічних, неврологічних, урологічних проблем.
- Денний енурез. Ця форма характеризується частими позивами та підтіканням сечі. Психосоматика денного енурезу у дітей пов’язана з їхньою активністю, швидкою стомлюваністю та емоційністю. Симптоми частіше виявляються під час сміху та активних ігор. Лікування денного енурезу у дітей має починатися з виключення патологій сечовивідної системи. У дорослих така форма захворювання трапляється рідше.
Нічний енурез. Випадки «мокрих пелюшок» трапляються лише вночі і пов’язані вони зі складнощами пробудження, з маленьким об’ємом міхура або сповільненим його дозріванням. Лікувати нічний енурез у дітей не обов’язково, часто проходить самостійно з дорослішанням. Нічний енурез у підлітка може бути викликаний психологічними та фізіологічними факторами. Хоч і трапляється рідко, але потребує комплексного лікування. Нічний енурез у дорослих жінок та чоловіків відрізняється від дитячого причинами виникнення. Лікування нічного енурезу у дорослих є обов’язковим.
Чому трапляється нетримання?
Обговорюючи причини енурезу, слід вивчати їх окремо для дорослих та маленьких хворих.
Причини енурезу у дітей:
- затримка у формуванні структур мозку;
- недостатній рівень вироблення антидіуретичного гормону;
- інфекційні запалення сечостатевої системи, паразити;
- спадковий фактор;
- розлади неврологічного та психологічного характеру.
Причини енурезу у дорослих:
- вікові зміни, аномалії сечовидільної системи;
- причиною нетримання сечі у жінок часто є менопауза, коли відбувається
- ослаблення тазових м’язів;
- вікова дегенерація деяких ділянок головного мозку, що спричиняє
- порушення нейронних зв’язків;
- депресивні стани, неврологічні відхилення.
Визначення причин енурезу та лікування взаємопов’язані.
Якими способами діагностують синдром «мокрих пелюшок»?
Діагностика енурезу проводиться за такими векторами:
- Обстеження в уролога, нефролога та гінеколога (для дівчаток). Необхідно виявлення можливих відхилень у роботі органів сечостатевої системи. Аналізи для енурезу включають: загальний аналіз сечі та крові, визначення норми діурезу, УЗД нирок та сечового міхура. У дорослих аналізи при нічному енурезі включають додаткові проби сечі, урографію, цистографію.
- Консультація невролога та неврологічні дослідження.
- Консультація психотерапевта.
Як проходить лікування енурезу?
Таблетки від енурезу поки що не розроблені. Вилікуватися можна, усунувши всі причини. Терапія нетримання зводиться до трьох напрямків, що працюють разом: лікування медикаментами, фізіо та психотерапія, дотримання режиму.
Медикаментозне лікування включає прийом ліків від нетримання сечі, спрямованих на усунення першоджерел:
- При гіперактивності дитини препарати від нетримання сечі – ноотропи та заспокійливі.
- Якщо виявлено інфекції, призначають антибактеріальні таблетки при нетриманні сечі.
- При неврологічних проблемах ліки від нетримання сечі – антидепресанти та психостимулятори.
Лікування нетримання у жінок може бути доповнене гормональними препаратами, що поповнюють дефіцит вазопресину. Також лікування таблетками нетримання сечі у жінок, чоловіків та дітей іноді посилюють фітопрепаратами. У чоловіків і жінок похилого віку таблетки від нетримання сечі повинні мати симптоматичну дію, наприклад, антихолінергічний ефект (заспокоєння нейрогенного міхура). Також ефективними таблетками від енурезу для чоловіків за потреби стануть альфа-блокатори, які полегшують спорожнення.
Якщо ви задумалися, як лікувати старече нетримання сечі або патологію у дитини таблетками, зверніться до фахівців. Самолікування загрожує негативними наслідками.
Немедикаментозне лікування нетримання сечі у жінок, дітей та чоловіків включає:
- фізіотерапію – гімнастику для м’язів тазового дна, масаж, акупунктура;
- сеанси психотерапії, гіпнозу.
Налагодження режиму передбачає контроль за фазами сну та неспання, обмеження активності перед сном, обмеження кількості рідини, що вживається.
Наші переваги
Гарантія анонімності
Програми лікування в нашій клініці «Ренесанс-Київ» пропонують ефективне лікування шизофренії та методи боротьби з цим захворюванням. Ми спеціалізуємось на якісному лікуванні панічних атак, забезпечуючи ефективні результати. Наша клініка також пропонує ефективні методики депресії лікування Київ. Ми гарантуємо індивідуальний підхід до кожного пацієнта та прагнемо досягти позитивних результатів у їхньому одужанні.
Перевірені відгуки про клініку «Ренесанс Київ»
Я приехала на 20 мин раньше, меня сразу же приняли. Пообщалась с доктором где-то полтора часа, но заплатила как за обычный часовой прием. Все было вежливо, культурно, доброжелательно!
Хороший сервіс, комфортно. Я запізнилася на прийом, але лікар мене дочекалася!
У нас приём был на дому. Евгений Григорьевич все доступно объяснил нам. Как будет, что проходить и в каких этапах.