Лікування легких когнітивних розладів у Києві

  • Ренесанс
  • Лікування легких когнітивних розладів у Києві

Легкі когнітивні порушення — це стан, у якому людина відчуває невелике, але помітне зниження розумових здібностей проти іншими людьми цього віку. Когнітивний розлад може виражатися в проблемах з пам’яттю, втрати концентрації та уваги. Людина можуть виникнути труднощі з промовою, впізнанням людей, місць чи речей. Незначне зниження здібностей помітне як людині, яка зазнає їх, так і її родичам та друзям. І хоча зміни не настільки серйозні, щоб заважати нормальному повсякденному життю та діяльності, відсутність лікування таких станів як, наприклад, погіршення пам’яті, може збільшити ризик розвитку інших тяжких порушень когнітивних функцій. У цій статті ми розповімо докладніше, що таке когнітивні розлади, їх види та симптоми, а також про способи лікування, приватний психіатричний стаціонар та профілактики когнітивних порушень людини.

Ціна лікування легких когнітивних розладів у клініці «Ренесанс Київ»

Ренесанс-Київ пропонує величезний вибір методик для лікування легких когнітивних розладів за помірною ціною. Ознайомитись з цінами можна нижче.

Лікування легких когнітивних розладів у денному стаціонарі в Києвівід 3 000 грн
Комплексне лікування легких когнітивних розладів у денному стаціонарі (лікування, проживання, харчування)від 25 000 грн

Лікування легких когнітивних розладів у денному стаціонарі в Києві (в стаціонарі, 3-х місна палата)

від 4 000 грн

Лікування легких когнітивних розладів у денному стаціонарі в Києві (в стаціонарі, 2-х місна палата)

від 5 000 грн

Лікування легких когнітивних розладів у денному стаціонарі в Києві (в стаціонарі, VIP одномісна)

від 6 500 грн

Консультація психіатра, психотерапевта

900-1 800 грн

Консультація психіатра, психотерапевта вдома (в Києві)

від 3 500 грн

Консультація психіатра, психотерапевта онлайн (Viber, WhatsApp, Skype, Telegram, 45/60 хв.)

900-2 500 грн

  

Заявка на консультацію

(лікування психічних розладів)

Фото клініки де лікують від легких когнітивних розладів у Києві

Наша приватна психологічна клініка, з багаторічним досвідом та високою репутацією, надає якісні медичні послуги. Ми спеціалізуємося на лікування панічних атак, простий шизофренії, на лікуванні депресії та інших психічних розладів. Наші фахівці гарантують індивідуальний підхід до кожного пацієнта та ефективне лікування, підтверджене численними позитивними відгуками наших клієнтів.

Відео-відгуки лікування психічних розладів у клініці «Ренесанс-Київ»

Які бувають когнітивні порушення, причини їх виникнення?

Когнітивні порушення можуть бути легкими, помірними та важкими. Визначити ступінь когнітивних порушень зможе виключно лікар.

Деяке поступове розумове (когнітивне) зниження спостерігається за нормального старіння. Наприклад, це одна з причин погіршення пам’яті, адже здатність засвоювати нову інформацію знижується, розумова обробка сповільнюється, а здатність відволікатися збільшується. Однак це зниження через нормальне старіння не впливає на загальне функціонування чи здатність виконувати повсякденні дії. Найпоширенішою причиною проблем із пам’яттю є нормальне старіння, яке не впливає на розпізнавання, інтелект чи довготривалу пам’ять. При нормальному старінні людина може іноді забувати імена та слова та втрачати речі. При легкому когнітивному порушенні людина часто забуває про розмови та інформацію, яку зазвичай пам’ятає, наприклад, зустрічі та інші заплановані події.

Існує багато інших причин когнітивних порушень. Деякі з можливих умов включають: 

  • Депресія, стрес та тривога.
  • Проблеми із щитовидною залозою, нирками чи печінкою.
  • Апное уві сні та інші порушення сну.
  • Захворювання або стани, що впливають на кровообіг у головному мозку (пухлина, тромб, інсульт, черепно-мозкова травма).
  • Низький рівень вітаміну B12 чи інших поживних речовин.
  • Проблеми із зором чи слухом.
  • Інфекції, такі як інфекція сечових шляхів або пневмонія.
  • Побічні ефекти певних препаратів (наприклад, антихолінергічні препарати, що використовуються для лікування захворювань сечового міхура, хвороби Паркінсона та депресії).
  • Історія алкоголізму. 

Багато з цих причин легких когнітивних порушень піддаються лікуванню. Однак більшість випадків ЛКР пов’язані з різними захворюваннями, такими як хвороба Альцгеймера або хвороба Паркінсона. 

Як дізнатися чи є когнітивні порушення, симптоми?

Ваш мозок, як і решта тіла, змінюється в міру дорослішання. Багато людей помічають поступово збільшується забудькуватість з віком. Може знадобитися більше часу, щоб подумати про слово чи згадати ім’я людини.

Але постійне чи зростаюче занепокоєння своїми розумовими здібностями може вказувати на легкі когнітивні порушення.

Поширені симптоми когнітивного розладу включають:

  • Втрата пам’яті. Людина забуває нещодавні події, повторює одні й самі питання та історії, забуває імена близьких друзів і членів сім’ї, зустрічі чи заплановані заходи, розмови, часто кладе речі не так на місце.
  • Людина починає важко орієнтуватися в знайомій обстановці.
  • Проблеми із промовою. Людина насилу підбирає потрібні слова. Зазнає труднощів з розумінням письмової чи усної (розмовної) інформації.
  • Порушення уваги. Втрачає фокус, легко відволікається.
  • Проблеми із комплексним прийняттям рішень. Може відчувати труднощі, але може виконувати складні завдання, такі як оплата рахунків, прийом ліків, покупки, приготування їжі, прибирання будинку, керування автомобілем.
  • Зміни у характері, настрої та поведінці.

При когнітивних порушеннях ви також можете відчувати такі симптоми:

  • Депресія.
  • Дратівливість та агресія.
  • Занепокоєння.
  • Апатія.

Як лікувати легкий когнітивний розлад?

Оскільки когнітивний розлад може бути ранньою ознакою серйозніших проблем з пам’яттю, важливо відвідувати лікаря чи фахівця кожні шість-дванадцять місяців. Лікар може допомогти відстежити зміни пам’яті та навичок мислення з часом. Лікування залежатиме від того, що викликає когнітивні порушення. Якщо це викликано хворобою чи станом, це необхідно лікувати.

Лікування легких когнітивних розладів: інші стани

Лікування цих станів може допомогти покращити вашу пам’ять та загальну розумову функцію. Умови, які можуть вплинути на пам’ять, включають:

  • Високий артеріальний тиск. Люди з ЛКР, як правило, частіше мають проблеми із кровоносними судинами в головному мозку. Високий артеріальний тиск може погіршити ці проблеми та викликати проблеми з пам’яттю.
  • Депресія. Коли ви в депресії, ви часто відчуваєте себе забудькуватою і ментально «затуманеною». Депресія часто зустрічається у людей із легкими когнітивними порушеннями. Лікування депресії допоможе поліпшити пам’ять, полегшуючи у своїй здатність справлятися зі змінами у житті.
  • Апное уві сні. У цьому стані ваше дихання неодноразово зупиняється і починається, поки ви спите, що ускладнює нічний відпочинок. Апное уві сні може викликати у вас надмірну втому протягом дня, забудькуватість і нездатність зосередитися. Лікування може покращити ці симптоми та відновити пильність.

Нині немає конкретних препаратів на лікування когнітивних порушень. Спочатку передбачалося, що ліки від хвороби Альцгеймера допоможуть із симптомами ЛКН або сповільнять його прогрес до деменції. Тим не менш, було проведено безліч випробувань цих препаратів, і вони не показали явної користі для пацієнтів.

Однак легкий когнітивний розлад з більшою ймовірністю переросте в деменцію, якщо у людини погано контрольоване захворювання серця або діабет, або він переніс інсульт. Таким чином, лікування часто включатиме ліки від будь-якого серцевого захворювання, яке може бути у людини, або таблетки для зниження високого артеріального тиску, запобігання утворенню тромбів або зниження рівня холестерину. Якщо діагностовано депресію, її також лікуватимуть за допомогою ліків, розмовної терапії або того й іншого. 

Лікування когнітивних розладів у клініці Ренесанс-Київ

Багатопрофільний комплекс психіатрії та наркології «Ренесанс-Київ» надає ефективне лікування з використанням передових методик та лікарських препаратів. У клініці працюють виключно дипломовані професіонали, які забезпечать кожному пацієнту індивідуальний підхід та професійний результат. «Ренесанс-Київ» чудовий вибір для лікування легких когнітивних розладів.

Профілактика когнітивних порушень?

Будь-який лікар психотерапевт скаже, що найсильніші фактори ризику для розвитку легких когнітивних порушень такі ж, як і для деменції: літній вік, сімейна історія деменції та стану, що підвищують ризик серцево-судинних захворювань, включаючи високий артеріальний тиск, високий рівень холестерину, діабет, ожиріння та інсульт.

На щастя, легким когнітивним порушенням можна запобігти, знаючи основні фактори ризику, які можуть вплинути на розвиток цього стану.

Основні способи профілактики когнітивних порушень включають:

  1. Регулярно виконуйте фізичні вправи з помірною чи високою інтенсивністю.
  2. Стимулюйте свій розум головоломками, іграми та іншими тренуваннями для профілактики пам’яті.
  3. Слідкуйте за своїм артеріальним тиском, рівнем холестерину та глюкози в крові
  4. Киньте курити та уникайте надмірного вживання алкоголю
  5. Дотримуйтесь дієти, багатої на поживні речовини, з великою кількістю фруктів і овочів і низьким вмістом насичених жирів.
  6. Більше спілкуйтеся з друзями та заводьте нові знайомства.
  7. Підтримуйте здорову вагу.
  8. Боріться зі стресом та депресією.
  9. Висипайтеся. Спіть щонайменше 8 годин на добу.
  10. Найголовніше, відвідуйте свого лікаря кожні 6-12 місяців, щоб він міг перевірити зміни вашої пам’яті чи навичок мислення з часом.

Наші переваги

Клініка працює з генератором

Перевірені відгуки про клініку «Ренесанс Київ»

5/5

Я приехала на 20 мин раньше, меня сразу же приняли. Пообщалась с доктором где-то полтора часа, но заплатила как за обычный часовой прием. Все было вежливо, культурно, доброжелательно!

Олена
5/5

Хороший сервіс, комфортно. Я запізнилася на прийом, але лікар мене дочекалася!

Вероніка
5/5

У нас приём был на дому. Евгений Григорьевич все доступно объяснил нам. Как будет, что проходить и в каких этапах.

Владимир

Питання та відповіді про легкі когнітивні розлади

Не існує ліків безпосередньо від когнітивних порушень, проте лікування буде спрямоване на стан, що призвело до розвитку ЛКН.
Лікуванням легких когнітивних розладів займається лікар психолог, психотерапевт та психіатр.
Медичні умови та фактори способу життя пов'язані з підвищеним ризиком когнітивних змін, у тому числі літній вік, діабет, високий артеріальний тиск, підвищений рівень холестерину, ожиріння, депресія, куріння, відсутність фізичних вправ.
4.3/5 - (3 votes)