Лікування епілепсії у Києві

Епілепсія – це неврологічне захворювання, характерною особливістю якого є судомні напади. З погляду медицини епілептик – це людина із поразкою головного мозку. Крім епілепсії існує епілептичний синдром. Епісиндром – це судоми на тлі деяких захворювань, що не мають відношення до епілепсії.

Для лікування епілепсії широко застосовуються протисудомні препарати. Самостійне лікування категорично не рекомендується, оскільки препарати проти епілепсії підбираються з урахуванням анамнезу хворого та різновиду захворювання.
Приватні психіатричні клініки пропонують послуги з лікування психічних розладів, але саме наша клініка «Ренесанс-Київ» гарантує Вам індивідуальний підхід та ефективне лікування.

Ціна лікування епілепсії в клініці «Ренесанс Київ»

Лікування епілепсії в денному стаціонарі в Києвівід 3 000 грн
Комплексне лікування епілепсії в денному стаціонарі (лікування, проживання, харчування)від 25 000 грн

Лікування епілепсії в денному стаціонарі в Києві (в стаціонарі, 3-х місна палата)

від 4 000 грн

Лікування епілепсії в денному стаціонарі в Києві (в стаціонарі, 2-х місна палата)

від 5 000 грн

Лікування епілепсії в денному стаціонарі в Києві (в стаціонарі, VIP одномісна)

від 6 500 грн

Консультація психіатра, психотерапевта

900-1 800 грн

Консультація психіатра, психотерапевта вдома (в Києві)

від 3 500 грн

Консультація психіатра, психотерапевта онлайн (Viber, WhatsApp, Skype, Telegram, 45/60 хв.)

900-2 500 грн

Заявка на консультацію

(лікування психічних розладів)

Наша багатопрофільна клініка «Ренесанс-Київ» пропонує повний комплекс послуг у напрямках:

 • лікування симптоматичної епілепсії;
 • лікування фокальної епілепсії;
 • лікування епілепсії різної етимології у дітей та дорослих.

Люди, які звертаються до нашої клініки, часто цікавляться, чи можна вилікувати епілепсію повністю. На жаль, повне лікування цього захворювання неможливе, проте за умови кваліфікованого лікування та правильного підбору препаратів можна усунути напади епілепсії та знизити їх частоту.

Залежно від того, діагностовано тім’яну або скроневу епілепсію, лікування в нашій клініці призначається після ретельного обстеження пацієнта, з урахуванням віку, загального стану та інших факторів. Після курсу лікування епілептичний напад у разі наступу буде проходити значно легше, незалежно від того, настав він уві сні або під час неспання.

У нашій клініці «Ренесанс-Київ» лікуванням генералізованої епілепсії та інших видів займаються компетентні неврологи-епілептологи. Для тих, хто шукає лікування при шизофренії, наша клініка буде кращим варіантом і буде забезпечений позитивний результат.

Добре піддається епілепсія лікуванню препаратами. Медикаментозна терапія є основним методом позбавлення пацієнтів різного віку від нападів. Наші спеціалісти використовують препарати від провідних фармацевтичних компаній, новітні методи лікування епілепсії. В окремих випадках лікар може рекомендувати хірургічне лікування епілепсії. Крім протисудомних препаратів, під час лікування використовуються імуномодулятори, антигіпоксанти, нейропротектори. Застосовуються кетогенна дієта та психотерапевтичні методики. Більше інформації про лікування патології можна отримати, звернувшись до нашого центру лікування епілепсії.

Профільні неврологи нададуть повну інформацію на теми: 

 • епілепсія та вагітність (лікування);
 • як вилікувати епілепсію назавжди;
 • як лікувати епілепсію в домашніх умовах і т.д.

Якщо ви хочете більше дізнатися про те, що таке епілепсія та як її лікувати, які таблетки використовуються і яким чином вони діють, які ліки від епілепсії найефективніше – запишіться на консультацію у нашій клініці.
Програми лікування у нашій клініці «Ренесанс-Київ» пропонують ефективне лікування захворювань. Ми спеціалізуємось на якісному лікуванні панічних атак, забезпечуючи ефективні результати. Наша клініка також пропонує ефективні методики депресії лікування Київ. Ми гарантуємо індивідуальний підхід до кожного пацієнта та прагнемо досягти позитивних результатів у їхньому одужанні.

Фото клініки де лікують епілепсію в Києві

Відео-відгуки лікування психічних розладів у клініці «Ренесанс-Київ»

Види епілепсії

Фахівці визначають види епілепсії та симптоми на основі її причин та даних обстеження. При невстановлених причинах хворобу називають криптогенною.

Епілепсія з відомих причин поділяється на два підвиди:

 • симптоматичну (обумовлену структурними патологіями мозку);
 • ідіопатичну (під впливом генетичного фактора).

Ідіопатична епілепсія характерна для дитячого та підліткового віку, тоді як симптоматична частіше діагностується у дорослих людей.

Виділяють види епілепсії за кількістю та типом пошкоджених клітин мозку, від яких залежать тривалість, інтенсивність та форма нападів: 

 • генералізована (із залученням обох півкуль мозку);
 • осередкова/фокальна (із залученням лише однієї півкулі або ділянки мозку).

Види епілепсії у дітей відрізняються від тих, що є у дорослих. Перебіг різних видів епілепсії у жінок має свої характерні риси, оскільки на жіночий організм сильний вплив надає гормональний фон. 

Епілепсія у дітей

Під час лікування епілепсії в дітей віком препарати підбираються особливо ретельно. Причина виникнення має значення при виборі тактики ведення маленьких пацієнтів. Дитяча епілепсія може виникнути через спадкову патологію або складне виношування/пологи.

Показано лікування епілепсії у дітей із застосуванням препаратів. Хірургія призначається рідко. Від того, в якому віці та як починається епілепсія у дітей, залежить здоров’я дорослої людини.

Епілепсія у дорослих

Лікування епілепсії у дорослих необхідне при симптоматичній формі, що виникла внаслідок інсульту, травми чи інфекції головного мозку та інших факторів.

Епілепсія у дорослих буває наступних видів:

 • скронева (найчастіша);
 • лобна;
 • тім’яна;
 • потилична.

Для виявлення змін мозку використовується нейровізуалізація із застосуванням КТ чи МРТ. 

Причини виникнення епілепсії

При підозрі на епілепсію причини та лікування взаємопов’язані. Тяжкий напад може призвести до небажаних наслідків для здоров’я. Для визначення способу усунення епіприступу причини також є найважливішим фактором.

Фахівці нашої клініки насамперед визначають причини епілептичного нападу. Оскільки причини епілепсії у дітей та у дорослих суттєво різняться, методики лікування застосовуються різні: 

 • Причинами вродженої епілепсії є складний внутрішньоутробний період, тяжкі пологи чи спадковий фактор. Вона може виявитися нападами у дорослому віці після інсульту, інфекції чи травми голови.
 • Отримана епілепсія має причини у вигляді травм голови, перенесених захворювань, високих навантажень.

Якою б формою не виявлялася епілепсія у людей, причини розвитку патології необхідно знати для вибору ефективного курсу лікування. Наприклад, епілепсія у підлітків, причиною якої є статеве дозрівання, найчастіше лікується без застосування протисудомних препаратів.

У хвороби епілепсії причини та наслідки тісно взаємопов’язані. Але точно визначити чинники її появи може лише кваліфікований фахівець.

Наша клініка має в своєму розпорядженні сучасне діагностичне обладнання, що дозволяє з’ясувати причини захворювання на епілепсію і підібрати ефективні препарати.

Ознаки та симптоми прояву епілепсії

При діагностуванні епілепсії ознаки та лікування взаємопов’язані, тому один із видів патології називається симптоматичним. У епілепсії симптоми дуже численні, причому ознаки різняться у людей різного віку. Якщо основні ознаки епілепсії у дітей найчастіше виражені, то дорослі вони бувають складними в розпізнанні.

Характерні симптоми епілепсії у дітей такі:

 • раптові втрати свідомості;
 • тики;
 • кивання головою;
 • розлади мови;
 • кошмарні сни і т.д.

У дорослих при нападі епілепсії симптоми залежать від загального стану здоров’я та наявності залежностей (алкогольної, наркотичної). Причому перші ознаки можуть проявитися під час іншого захворювання або під впливом шкідливих речовин: 

Якщо при епілептичному нападі симптоми виявляються у вигляді галюцинацій, психічних порушень або поведінкових автоматизмів, то мова швидше за все йдеться про осередкові ураження мозку.

Коли при епілептичному нападі симптоми виявляються розслабленням м’язів, спостерігається безсудомна епілепсія. Її ознаки схожі на клінічну картину деяких психічних розладів. У дорослих найчастіше проявляється скронева епілепсія, ознаками якої є судоми м’язів голосової щілини, посмикування рук та ніг. 

Абсансна епілепсія у дітей, ознаками якої є короткочасне виключення свідомості, закочування очей або миготіння, часто спостерігається у школярів віком до 14 років. 

Що робити при нападі епілепсії?

Перша допомога 

Мало хто знає, що робити, якщо у людини напад епілепсії, тоді як це знання може врятувати епілептику здоров’я та життя. Вигляд та тяжкість нападу впливають на те, яка перша допомога при нападі епілепсії має бути надана.

При складному нападі епілепсії перша допомога складається з кількох дій: 

 • максимально убезпечити хворого, посадивши або уклавши його;
 • підкласти м’яке під голову;
 • повернути голову людини убік;
 • забезпечити вільне дихання;
 • прокласти між зубів (якщо щелепи не стиснуті) хустку;
 • дочекатися закінчення нападу.

Не менш важливо знати, що робити після епілепсії. Людину не можна залишати самої, поки вона прийшла до тями. Своєчасно перша допомога при епілепсії дозволяє попередити травмування хворого і погіршення його стану. Іноді краще спричинити швидку.

Епілептичний напад може початися зненацька. Тому фахівці нашої клініки навчають пацієнтів, як жити з епілепсією без травмування.

Діагностика епілепсії

У нашій клініці, що спеціалізується на епілепсії, діагностика та лікування проводяться із застосуванням сучасного обладнання. Діагностика допомагає з’ясувати, що може спровокувати напад. Необхідна діагностика епілепсії під час проведення курсу лікування.

Діагностика епілепсії у дорослих та дітей у нашій клініці проводиться із застосуванням:

 • електрокардіографії;
 • ПЕТ, КТ, МРТ мозку;
 • електроенцефалограми;
 • ангіографії.

Діагностика епілепсії у дитини також включає генетичний аналіз та виявлення рівня пролактину в крові. Використання передових методів діагностики епілепсії дає нашим лікарям можливість точно визначити причину захворювання та підібрати ефективний курс лікування. 

Поширеність захворювання

На епілепсію, за статистикою, страждає у всьому світі приблизно 50 мільйонів людей. Тих, хто хворів на епілепсію і успішно її купірував, приблизно вдвічі менше, ніж людей з активною формою.

За показником того, як часто трапляються напади епілепсії, лідерами є держави з низьким доходом на душу населення. Показники того, скільки відсотків людей хворіють на епілепсію в даний час, також найвищі у країн з низьким рівнем життя, в тому числі через дефіцит лікарів і високий ризик захворювань типу малярії. Сказати скільки живуть з епілепсією в середньому складно, проте за умови якісного лікування 70% людей не мають нападів. 

Профілактика епілепсії

Важливим фактором покращення стану епілептиків є якісна профілактика епілепсії. Профілактичні заходи призначають залежно від різновиду патології, віку та анамнезу пацієнта. Зокрема, аналіз крові при епілепсії необхідний як профілактичний захід для контролю при цукровому діабеті, наркотичній та алкогольній залежності, гіпертонії, інфекційних захворюваннях. Дітям часто призначають генетичний аналіз на епілепсію.

Епілептик повинен знати, як уникнути нападу епілепсії та вжити заходів для стабілізації стану. Неврологи нашої клініки дадуть під час консультацій рекомендації, як уникнути епілепсії, знизити ризики розвитку хвороби та тяжкість ускладнень. 

Наслідки епілепсії

Залежно від цього, які заходи вживаються на лікування епілепсії, наслідки різняться. Найчастішими ускладненнями виступають часткова дезорієнтація, травми голови та тіла внаслідок судом. При важких нападах, що повторюються, масово гинуть клітини головного мозку, що призводить до змін особистості.

Тяжкість наслідків після нападу епілепсії залежить від правильного підбору методики лікування, дотримання вимог лікарів та інших факторів. Загалом хвороба добре піддається медикаментозному контролю. Однак якщо хворий порушує приписи лікаря, не стежить за симптомами та робить інші помилки, вона може посилитися.

Своєчасне звернення до невролога особливо важливе для маленьких пацієнтів, оскільки наслідки епілепсії в дітей віком впливають якість життя з дорослішання. Фахівці нашої клініки розкажуть під час консультації, як епілепсія впливає на мозок та психіку, і чому важливим фактом лікування є правильний вибір курсу лікування.

Пов’язані з епілепсією обмеження

Людині з таким діагнозом треба знати про обмеження. Отримати права з епілепсією неможливо, оскільки епілепсія та керування автомобілем несумісні. Якщо хвороба з’явилася раптово, то людину можуть позбавити водійських прав.

Прихильникам активного життя важливо знати, чи можна займатися спортом при епілепсії. Не будь-який спорт при епілепсії припустимо. Дозволяються аеробні вправи, йога та пілатес, а також контактні види спорту. Заборонені ті активності, де є висока небезпека травмуватися чи загинути – одиночний вітрильний спорт, стрибки з трампліну, парашутний спорт тощо.
Алкоголь безпосередньо впливає на кору головного мозку, ушкоджуючи її. Тому пити алкоголь при епілепсії не можна.

Регулярно приймаючи препарати та відвідуючи лікаря, можна тримати напади під контролем та не дозволяти їм порушувати якість життя.

Наші переваги

Клініка працює з генератором

Перевірені відгуки про клініку «Ренесанс Київ»

 
5/5

Я приехала на 20 мин раньше, меня сразу же приняли. Пообщалась с доктором где-то полтора часа, но заплатила как за обычный часовой прием. Все было вежливо, культурно, доброжелательно!

Олена
5/5

Хороший сервіс, комфортно. Я запізнилася на прийом, але лікар мене дочекалася!

Вероніка
5/5

У нас приём был на дому. Евгений Григорьевич все доступно объяснил нам. Как будет, что проходить и в каких этапах.

Владимир

Питання та відповіді про епілепсію

Важливо вчасно розпочати лікування епілепсії, тому що це допомагає контролювати та зменшити частоту та тяжкість епілептичних нападів. Раннє лікування може покращити якість життя пацієнта, знизити ризик ускладнень та ушкоджень, а також запобігти прогресу стану. Своєчасне втручання та призначення відповідних препаратів або інших методів лікування дозволяють досягти кращого контролю епілепсії та мінімізувати її негативний вплив на повсякденне життя пацієнта.
Ознаки епілепсії можуть включати повторювані та непередбачувані напади, які виявляються у формі незвичайних судом, втрати свідомості, змін у поведінці чи відчуттях. Якщо у вас виникають подібні симптоми, важливо звернутися до лікаря для отримання правильного діагнозу. Тільки досвідчений медичний фахівець зможе провести необхідні дослідження, оцінити ваші симптоми та поставити діагноз епілепсії.
Час лікування епілепсії може змінюватись в залежності від кожного конкретного випадку. У кожного пацієнта епілепсія проявляється по-різному, і ефективність лікування може залежати від різних факторів, таких як тип епілепсії, частота нападів, загальний стан пацієнта та реакція на ліки, що застосовуються, або інші методи лікування. Тривалість лікування епілепсії може бути тривалою і іноді потребує тривалої співпраці з лікарем для налаштування та оптимізації лікувального підходу.
Так, епілепсія може передаватися у спадок. Генетичний фактор може грати роль виникнення епілепсії в деяких людей. Однак не всі випадки епілепсії мають генетичну причину, і спадковість є лише одним із багатьох можливих факторів. Ризик розвитку епілепсії у родичів людини з епілепсією може бути трохи підвищений, але це не означає, що всі родичі автоматично успадкують епілепсію. Загалом, спадковість є одним із багатьох факторів, що впливають на появу епілепсії, і консультація з генетичним консультантом або лікарем-генетиком може допомогти краще зрозуміти індивідуальний ризик.
Оцените эту страницу