Більшість людей марно не вважає підвищення стомлюваності причиною для звернення по медичну допомогу. Астенія – це захворювання психопатологічного характеру, яке проявляється у настанні сильної втоми після нормальної активності. Спостерігається астенічний синдром у людей різного віку.
Астенічні стани зустрічаються у представників різних категорій та соціальних груп. Частий різновид захворювання – астенічна депресія, яка проявляється пригніченим емоційним та фізичним станом. Астенічний синдром у дітей нерідко супроводжує всілякі психічні розлади, а також спостерігається при надмірних навантаженнях у школі.
Люди, які приймають серйозну проблему за звичайну втому, рідко цікавляться, що таке астенічний синдром і до яких наслідків може призвести відсутність кваліфікованої медичної допомоги. З огляду на те, що існують різні види астенії, що це за хвороба, необхідно знати на базовому рівні.
Психіатричні лікарні Києва, а особливо наша клініка «Ренесанс-Київ» пропонує повний комплекс послуг з діагностики, лікування та профілактики астенії. Якщо вас турбує підвищена стомлюваність, зниження розумової чи фізичної працездатності, зниження та перепади настрою, сльозливість – запишіться на консультацію до наших фахівців. Компетентні лікарі визначать стан пацієнта за ознаками астенії, проведуть ретельне обстеження та підберуть курс лікування.
Ціна лікування астенії у клініці «Ренесанс Київ»
Лікування астенії у денному стаціонарі в Києві | від 3 000 грн |
Комплексне лікування астенії у денному стаціонарі (лікування, проживання, харчування) | від 25 000 грн |
Лікування астенії у денному стаціонарі в Києві (в стаціонарі, 3-х місна палата) | від 4 000 грн |
Лікування астенії у денному стаціонарі в Києві (в стаціонарі, 2-х місна палата) | від 5 000 грн |
Лікування астенії у денному стаціонарі в Києві (в стаціонарі, VIP одномісна) | від 6 500 грн |
Консультація психіатра, психотерапевта | 900-1 800 грн |
Консультація психіатра, психотерапевта вдома (в Києві) | від 3 500 грн |
Консультація психіатра, психотерапевта онлайн (Viber, WhatsApp, Skype, Telegram, 45/60 хв.) | 900-2 500 грн |
Заявка на консультацію
(лікування психічних розладів)
Відео-відгуки лікування психічних розладів у клініці «Ренесанс-Київ»
Симптоми астенії
Постійна (хронічна) втома та астенія – не одне й те саме. Хронічна втома, симптомами якої є зниження життєвого тонусу, фізична слабкість, відсутність відчуття відпочинку після сну є фізіологічним станом після тривалих надмірних навантажень.
Коли відчувається сильна втома, що робити, знає кожна доросла людина – відпочити, виспатися та відновити сили. Хронічна втома виникає при виснаженні енергетичних ресурсів організму, тоді як із астенії порушується регуляція управління енергоресурсами організму.
Самостійно відновити керування енергоресурсами організму без знання механізмів метаболізму неможливо. Тому єдина правильна дія при появі симптомів астенії – звернутися до невролога чи психіатра.
Симптоми астенічного стану можуть виникнути при різних захворюваннях, інфекціях, післяопераційних та післяпологових станах, соматичних захворюваннях. Ознаки астенії у жінок нерідко проявляються на тлі гормональних змін в організмі – менструація, виношування дитини, клімакс. Симптоми нервово-астенічного синдрому можуть спостерігатись при психічних захворюваннях, наприклад, при шизофренії.
Основні ознаки та симптоми астенії у дорослих та дітей такі:
- Труднощі із засипанням та часті пробудження через тривожний стан.
- Нестача енергії, що супроводжується млявістю, розбитістю та постійною втомою.
- Головний біль внаслідок перевантаження нервової системи.
- Зниження розумової працездатності, проблеми з концентрацією уваги та пам’яттю.
- Погіршення імунного захисту, вразливість до інфекцій.
- Розвиток депресії на тлі страхів та похмурих думок.
- Непереносимість яскравого світла, різких звуків та сильних запахів.
- М’язові болі, неприємні відчуття в області хребта, серця, ШКТ.
- Тахікардія, гіпервентиляція, стрибки тиску.
- Фобія.
- Різкі перепади настрою, сльозливість чи агресивність.
Якщо спостерігаються ознаки астенічного стану, не слід намагатися самостійно встановити діагноз. Запишіться на консультацію до психотерапевта нашої клініки “Ренесанс-Київ”. Фахівець на підставі опитування та обстеження визначить характер проблеми та спосіб вирішення.
Види астенічних станів
Існують різні види астенії, тому самостійна діагностика та самолікування неприпустимі. Залежно від причини розвитку патології виділяють такі види захворювання:
- Органічна астенія розвивається на тлі наявних патологій (розсіяного склерозу, енцефаліту, хвороб Альцгеймера та Паркінсона, інсульту, тяжких ЧМТ). До цієї категорії належать стареча, психопатична астенія та інші. Для органічної форми характерні погіршення стану увечері чи після навантаження, а після відпочинку відзначається покращення.
- Функціональна астенія. Цей різновид не пов’язаний з конкретними захворюваннями. Може виникнути у здорових людей під впливом різних факторів: перевтома, перенесені інфекції, стресові ситуації, операції, пологи тощо. Для функціонального різновиду характерні погіршення стану з ранку, відсутність поліпшення після відпочинку та сну.
Залежно від тривалості симптомів виділяють:
- гостру астенію;
- хронічну форму з тривалістю більше року (хронічна алкогольна астенія, синдром хронічної втоми тощо).
Астенія зі виснаженням нервової системи зветься «неврастіння». У пацієнтів похилого віку часто трапляється стареча астенія. Такий діагноз ставиться у разі понад три роки підвищеної стомлюваності, втрати ваги, зниження сили кисті, порушень ходи, когнітивних розладів, що прогресують.
Причини виникнення астенії
Основна причина астенії – порушення функціональності певної області головного мозку, що управляє циклом сну та неспання, мисленням, пам’яттю, контролем м’язів та координацією, сенсорним сприйняттям і т. д. Причини астенічного синдрому поділяються на органічні та функціональні.
Серед органічних причин астенії:
- Інфекційні захворювання (ВІЛ, гепатит, туберкульоз, запалення легень, ГРВІ).
- Дисфункція щитовидної залози, цукровий діабет.
- Хвороби серця та судин (аритмія тощо).
- Хвороби ШКТ (запалення, цироз печінки, гельмінтоз та ін.).
- Онкозахворювання.
- Інтоксикації (алкоголізм, наркоманія, вагітність із токсикозом, прийом деяких ліків).
До функціональних причин виникнення астенії відносяться депресії, реактивні стани (похмілля, перенесені травми та операції, стресові стани, перевтоми та ін.)
Причинами астенії є також:
- алкоголізм, куріння, наркоманія;
- нестача сну, фізичних навантажень, свіжого повітря;
- неправильне харчування з нестачею вітамінів та низькою якістю їжі;
- хронічне захворювання;
- погана екологічна ситуація.
Для точного визначення причин захворювання необхідно звернутися за медичною допомогою.
Профілактика астенічних розладів
Якісне лікування та профілактика астенічного синдрому – найважливіші умови відновлення здоров’я та високого життєвого тонусу.
Вибір профілактичних заходів залежить від причини захворювання:
- у разі надлишкових фізичних навантажень рекомендується повноцінний відпочинок, масаж, релаксаційні методи, фізіотерапія;
- при інтенсивній розумовій роботі рекомендуються фізичні навантаження (активний відпочинок, ЛФК);
- при стресах рекомендується психотерапія, медикаментозна терапія.
Фахівці нашої клініки мають значний досвід у напрямку лікування та профілактики астенічного синдрому, лікування від депресії та лікування панічних атак у Києві. Запишіться на консультацію і компетентний лікар допоможе підібрати найбільш ефективні заходи.
Діагностика астенії
Щоб зрозуміти, як перемогти астенію, необхідно визначити причину виникнення та розвитку захворювання. Самостійно визначити, що в тебе астенія практично неможливо, оскільки існують різні види патології. Правильне рішення – звернення за допомогою до лікарів нашої клініки, які поставлять діагноз з огляду на скарги та результати обстеження.
Тест на астенію проводиться уточнення симптомів. Фахівці нашої клініки застосовують відповідні методики для визначення патологічних проявів у різних сферах (фізичної, психічної, сексуальної, розумової). Застосовуються тести на астенічний синдром також з метою оцінки динаміки процесу ефективності терапії.
Для встановлення діагнозу проводиться обстеження із застосуванням:
- лабораторних досліджень;
- ЕКГ, ЕЕГ, МРТ, УЗД, ЕхоКГ, УЗДГ;
- холтерівського моніторування;
- електронейроміографії та ін.
Діагностика астенії може вимагати залучення за необхідності кардіологів, травматологів, гастроентерологів та лікарів інших спеціальностей.
Як проводиться лікування астенії?
Лікуванням астенії здебільшого займаються неврологи чи психотерапевти. Фахівець підбирає препарати при медикаментозному лікуванні астенічного синдрому, веде пацієнта на протязі всього курсу, вносить корективи в терапію за потреби.
При лікуванні астенічного синдрому використовуються препарати з різних груп:
- вітамінні комплекси;
- психотропи;
- противірусні;
- седативні;
- ноотропи;
- судинні;
- протизапальні нестероїдні.
Препарати при астенії призначає лікар на основі обстеження. Самостійний прийом ліків категорично заборонено.
Крім прийому препаратів від астенії, пацієнтам призначаються відновлювальні курси як масажу, фізіотерапії, ЛФК, кінезіокорекції, стабілометрії тощо.
Лікування астенічного синдрому у дорослих може включати консультації психологів та сеанси психотерапії. Психотерапія демонструє відмінні результати для покращення психоемоційного стану, зниження тривожності, усунення порушень сну та депресії.
Лікування народними засобами астенічного синдрому може спричинити погіршення стану хворого. Правильне рішення – записатися на консультацію до фахівців нашої клініки, які після тестування призначать обстеження (за потреби). За результатами діагностики психотерапевт запропонує курс лікування, розповість, як боротися з астенією та підбере ефективні заходи профілактики захворювання.
Наші переваги
Гарантія анонімності
Перевірені відгуки про клініку «Ренесанс Київ»
Я приехала на 20 мин раньше, меня сразу же приняли. Пообщалась с доктором где-то полтора часа, но заплатила как за обычный часовой прием. Все было вежливо, культурно, доброжелательно!
Хороший сервіс, комфортно. Я запізнилася на прийом, але лікар мене дочекалася!
У нас приём был на дому. Евгений Григорьевич все доступно объяснил нам. Как будет, что проходить и в каких этапах.