Залежність від мастурбації: шкода чи користь?

Залежність від мастурбації: шкода чи користь?

Залежність від мастурбації – це складний стан, при якому у людини розвивається психологічна, емоційна та фізіологічна залежність від самозадоволення. Хоча це стан психічного здоров’я, що не піддається діагностиці, воно виникає, коли хтось більше не може придушувати свої спонукання і, отже, нав’язливо займається цим. Чи шкідлива мастурбація? Мастурбація сама по собі не є шкідливим заняттям, однак у деяких людей схильність до цієї звички може стати надмірною чи нав’язливою, настільки, що виходить з-під контролю. І тут таку поведінку називають залежністю від мастурбації. У статті, ми розповідаємо докладніше, що таке мастурбація, а також про користь та шкоду мастурбації.

Причини залежності від мастурбації

Давайте спочатку розберемося, що таке мастурбація і чи корисно мастурбувати? Мастурбація – це невід’ємна частина людської сексуальності, яка забезпечує природний спосіб випробувати задоволення, вивчити сексуальні техніки та задовольнити сексуальні потреби. І хоча в помірних кількостях це є здоровою практикою, надмірна мастурбація може завдати шкоди та безліч негативних наслідків.

Заявка на консультацію

Які причини залежності від мастурбації?

Причини в залежності від мастурбації варіюються від людини до людини. На це можуть впливати фізіологічні, психологічні та соціальні чинники. Ось найбільш поширені причини та фактори ризику, які можуть призвести до залежності від мастурбації:

 • Прихована депресія чи занепокоєння, з якими ви справляєтеся, використовуючи мастурбацію, щоб підняти настрій, розслабитися чи зменшити стрес
 • Схильність до залежності через вашу нейробіологію (наприклад, одне дослідження показало, що у людей з компульсивною сексуальною поведінкою виявляються сильніші зв’язки між певними структурами мозку, подібні до тих, які беруть участь у схемах “винагороди” за прийом наркотиків).
 • Емоційний біль, викликаний життєвими обставинами, який ви намагаєтеся відштовхнути, зосередившись на сексуальній поведінці, що викликає звикання.
 • Природний хімічний дисбаланс мозку, захворювання мозку, зміни провідних шляхів мозку. Важливо врахувати, що ці причини та фактори ризику необов’язково повинні бути спочатку, щоб у когось розвинулася залежність від мастурбації. Залежність може початися через інтенсивне задоволення від самозадоволення, яке поступово призводить до змін у провідних шляхах мозку, дисбалансу хімічних речовин у мозку та інших проблем та станів.
 • Психічні захворювання, такі як хвороба Паркінсона, хвороба Альцгеймера, біполярний розлад та обсесивно-компульсивний розлад (ГКР).
 • Зловживання алкоголем чи наркотиками. Деякі наркотики, такі як метамфетамін, кокаїн та деякі рецептурні ліки від хвороби Паркінсона також можуть призвести до збільшення мастурбацією.
 • Історія сексуального чи фізичного насильства.
 • Сімейна історія поведінкових залежностей.
 • Легкий доступ до сексуального контенту.

Вартість лікування в клініці «Ренесанс Київ»

Консультація психіатра, психотерапевта

900-1 800 грн

Консультація психіатра, психотерапевта вдома (у Києві)

від 3 500 грн

Консультація психіатра, психотерапевта онлайн (Viber, WhatsApp, Skype, Telegram, 45/60 хв.)

900-2 500 грн

Симптоми залежності від мастурбації

Мастурбація – це природна діяльність, яка має кілька переваг для здоров’я. Це може зняти стрес, допомогти вам заснути, а також підвищити настрій завдяки виробленню гормону окситоцину.
Але коли частота мастурбації переходить межу від здорової до проблемної?
Скільки можна мастурбувати? Згідно з опитуванням, проведеним Міжнародним товариством сексуальної медицини, мастурбація зустрічається частіше, ніж сексуальна активність із партнером. У чоловіків від 18 до 59 років частота мастурбації коливалася від одного разу на тиждень до кількох разів на місяць. Близько 20% чоловіків повідомили, що мастурбують двічі-тричі на тиждень, і менше 20% мастурбують більше чотирьох разів на тиждень. Жінки повідомили, що мастурбують раз на тиждень чи рідше, часта мастурбація у жінок зустрічається рідше.
Як часто можна мастурбувати? Якщо ви мастурбуєте більше, ніж за статистикою, це не обов’язково означає, що у вас є проблема. Кількість разів, коли людина займається самозадоволенням, варіюється в різних людей. Однак якщо ваша частота викликає занепокоєння, ви можете перевірити, чи є якісь ознаки залежності від мастурбації:

 • Мастурбація забирає у вас багато часу.
 • Ваше особисте чи робоче життя страждає через мастурбацію.
 • Ви віддаєте перевагу мастурбації особистим заняттям (наприклад, йти додому, а не залишатися на вечірці, волієте бути на самоті, а не з партнером).
 • Ви знайдете, що займаєтесь мастурбацією в громадських місцях або в місцях, де вам не хотілося б цього робити (наприклад, у громадському туалеті).
 • Ви мастурбуєте, коли вам не хочеться або коли ви не збуджені
 • Ви мастурбуєте, щоб подолати негативні емоції.
 • Ви почуваєтеся винним або засмученим під час або після мастурбації.
 • Ви ловите себе на тому, що часто думаєте про це.
  Загалом, якщо мастурбація стає для вас надмірною або нав’язливою, це може вказувати на те, що настав час поговорити з фахівцем у сфері сексуального здоров’я.

Наслідки залежності від мастурбації

Що буде, якщо часто мастурбувати? Багато даних свідчать, що мастурбація немає реальних негативних побічних ефектів більшість людей. Проте, якщо це вже стає хронічною мастурбацією, це може спричинити такі наслідки частої мастурбації:

 • Зниження сексуального задоволення.
 • Втрата чутливості.
 • Емоційний та психологічний розлад.
 • Зниження самооцінки.
 • Роздратована шкіра на геніталіях або навколо них.
 • Негативний вплив на інші сфери життя, такі як особисті стосунки чи робота.
 • Проблеми у відносинах з інтимним партнером.
 • Сексуальна дисфункція. Чим небезпечна мастурбація? Сексологи кажуть, що частий онанізм може спричинити такі стани, як передчасна еякуляція.

Як подолати залежність від мастурбації

Як кинути мастурбувати? Якщо ви відчуваєте, що відчуваєте залежність від онанізму, насамперед вам необхідно звернутися до психотерапевта. Пам’ятайте, що всі лікарі дотримуються повної конфіденційності, і все, про що ви розповісте, не вийде за межі вас і вашого терапевта.
Як позбутися мастурбації? Варіанти лікування залежності включають психотерапію, яка також називається розмовною терапією. Розмовна терапія може допомогти вам визначити основну причину вашої залежності від мастурбації, що дозволить розробити стратегії зменшення компульсивного поведінки. Наприклад, якщо ви маєте справу з минулою травмою, ваш терапевт може допомогти вам впоратися з нею, знайти найкращі навички подолання емоційного болю.
Як перестати мастурбувати? Ось кілька рекомендацій, які ви можете зробити самі, щоб скоротити мастурбацію:

 • Уникайте тригерів, таких як порнографія.
 • Займатися іншими видами діяльності, такими як фізичні вправи чи нові хобі.
 • Проводити більше часу з іншими у соціальних ситуаціях.
 • Вивчити, як ви справляєтеся зі стресом та емоційним дискомфортом, та прийняти нові стратегії подолання.
 • Ви також можете знайти групу підтримки, щоб мати безпечне місце для обговорення ваших проблем та вивчення нових способів управління сексуальною поведінкою.

Центр психологічної допомоги

Той факт, що залежність від мастурбації не є станом, що клінічно діагностується, не означає, що вона не реальна для тих, хто її відчуває. Якщо ви стурбовані тим, що ваша частота або спонукання мастурбації стають проблематичними, знайте, що ви не самотні, і є доступні варіанти, які можуть допомогти вам подолати це.
Психотерапевти центру психологічної допомоги в StatusDetox завжди готові вислухати і допомогти позбавитися будь-якої психологічної проблеми. У клініці працюють виключно професійні лікарі з більш ніж 13-річним досвідом роботи, які підберуть або розроблять ефективну програму лікування для кожного індивідуального випадку.

Оцените эту страницу