Що таке Снюс?

Що таке Снюс?

Тема куріння завжди була популярною. З розвитком технологій стали з’являтися нові нікотиновмісні продукти. У цій статті ми розберемося, що таке снюс і чому він такий популярний серед підлітків.

Снюс – це різновид бездимного тютюнового виробу, який “закидають” між яснами та верхніми (рідше – нижніми) губами. Який вигляд має снюс? На ринку представлені два види речовини: пакетована і розсипна. На вигляд нагадує дрібну кашу коричневого або білого кольору.

Вперше снюс з’явився у Швеції у другій половині ХХ століття. В Україні, як і Швеції, і Норвегії, снюс не є забороненою речовиною, тому її без проблем можна придбати у різних видах. Тоді як у більшості країн Європи та США цей вид тютюнового виробу вважається наркотиком і не дозволений для виробництва та продажу.

Суміш снюсу може містити від 15 мг нікотину на 1 г продукту. Це в рази більше, ніж у стандартній цигарці. Незважаючи на легалізацію цієї речовини, у людей, які вживають снюс, спостерігається стійка психологічна та фізична залежність, яка може перерости у більш важкі форми.

Ціни лікування наркоманії в клініці «Ренесанс-Київ»

Лікування наркоманії в Києві від 3 800 грн
Комплексне лікування наркозалежності (лікування, проживання, харчування)від 25 000 грн
Лікування наркоманії амбулаторно 2 000 грн
Лікування наркоманії в стаціонарівід 3 500 грн
Первинна діагностика нарколога, підбір курсу лікування900-1 800 грн 
Онлайн консультація нарколога: Viber, WhatsApp, Skype, Telegram, Zoom – 45/60 хв.900-2 500 грн 
Що таке Снюс?

Види снюсу

З часом та нових технологій на ринку з’являються нові види снюсу, які зможуть захопити споживача простотою використання речовини. Які бувають снюси?

  1. Пакетований снюс. Нікотиновмісна суміш розфасовується по перфорованих паперових пакетиків з різним дозуванням. Порції снюс пакетів бувають 3 видів: “міні” (0,3-0,4 гр.), Стандарт (0,8-1 гр.) І “максі” (1,5-2 гр.). Цей вид віддають перевагу “новачкам”, тому що не потрібно самостійно підбирати кількість продукту, яку людина хоче “закласти” за губу. Також є відмінність за кольором пакета: коричневий та білий. Перший фарбується тютюном при обприскуванні водою на останньому етапі виробництва. Серед чоловіків популярніший снюс у коричневому пакеті, а серед жінок – у білому.
  2. Розсипний снюс. Вид снюсу, який продається у картонних упаковках на вагу. Споживач може сам вибрати кількість речовини, не залежить від фабричного фасування. Розсипний снюс зазвичай використовують у дозуванні 1-2 грами.
  3. Ароматизований снюс. Виробники цього виду тютюнового виробу часто не використовують у своїх технологіях додавання ароматизаторів. Однак існують сорти снюсу з евкаліптом, лавандою, малиною, ментолом, бергамотом, м’ятою, динею тощо.

Заявка на консультацію

Склад снюсу

Склад снюсу має багато компонентів. Крім подрібненого тютюнового листа, що містить велику концентрацію нікотину, присутні й інші допоміжні речовини, такі як вода (для зволоження), розчин солі та соди, консерванти (допомагають продовжити термін зберігання). Деякі виробники додають ще різні ароматизатори та смакові домішки.
На ринку також існує безтютюновий снюс. Головна відмінність – відсутність тютюну. До складу може входити: целюлоза, сіль, сода, регулятори кислотності, нікотин та ароматизатори.

Що буде, якщо проковтнути снюс

Снюс – продукт для розсмоктування у ротовій порожнині. Він призначений для вживання всередину організму. Якщо проковтнути снюс можлива поява подразнення слизової оболонки шлунка, що може спричинити блювання, діарею, почуття слабкості, явне потовиділення. Такі симптоми можуть бути легким отруєнням нікотином. Тому важливо дотримуватися правил прийому снюсу і сплювати слину, щоб уникнути неприємних наслідків.

Снюс ефект, як діє

Дія снюсу на організм дуже схоже із вживанням звичайної сигарети. Ефект снюсу супроводжується підвищенням настрою, почастішанням серцебиття, припливом сил і бадьорістю. Також людина може відчувати підвищення тиску, звуження судин. Побічні ефекти від вживання снюсу спостерігаються, коли рівень нікотину у крові знижується. Вони можуть проявитися у формі головного болю, нудоти, запаморочення чи загального занепаду сил.

Снюс шкідливіший за сигарети?

Багато хто думає, що вживання снюсу набагато безпечніше через відсутність канцерогенних смол, які вдихає людина при курінні звичайної сигарети. На жаль, це зовсім не так. Снюс шкідливіший за сигарети через більшу концентрацію нікотину в одній порції суміші. На це також впливає час вживання виробу. Сигарета у звичайних умовах викурюється протягом 5 хвилин, снюс знаходиться між губою та яснами від 30 до 60 хвилин, що дає можливість нікотину краще всмоктуватись і потрапляти у кров. Однак слід пам’ятати, що сигарета, що снюс з великою ймовірністю можуть викликати у людини психологічну та фізичну залежність. Ці вироби можуть спровокувати небажані хвороби внутрішніх органів, тому потрібно ставитись до них обережно.

Залежність від снюсу

Більшість людей задаються питанням “чи викликає снюс залежність” і чи можна побороти вже наявну за допомогою курильного тютюнового виробу. З упевненістю можна стверджувати, що регулярний прийом снюсу може викликати психологічну та фізичну залежність. При відмові від вживання, людина має можливість виникнення “ломки” – стан, коли нікотин перестає потрапляти у кров, може супроводжуватися неприємними симптомами.

Шкода снюсу для підлітків

Шкода снюсу для підлітків дуже велика. Оскільки снюс дешевший за пачку цигарок, підлітки починають “закидати” за губу його ще у шкільному віці. Не менш важливий фактор – вживання снюсу не супроводжується виділенням диму, а значить не залишає запаху на одязі, руках, волоссі. Тому підлітки і вдаються до такого способу використання тютюнових виробів. Однак варто відзначити, що цей спосіб може перетекти в куріння справжніх цигарок і викликати психологічну залежність, що є шкодою для підліткового організму.

Що таке Снюс?

Наслідки вживання снюсу

Нікотин, який міститься в суміші снюсу, досить негативно впливає на психологічне та фізичне здоров’я людини. При тривалому вживанні снюсу можуть розвинутися наслідки, які згубно позначаться на самопочутті підлітка чи дорослого. До таких можна віднести такі результати вживання.

  1. Захворювання ротової порожнини. Оскільки людина містить порцію суміші між губою і яснами можуть розвинутися такі захворювання, як карієс, пародонтит, стоматит, виразки на внутрішній стороні щоки, погіршення якості зубної емалі. Згодом може виникнути також неприємний запах та пожовтіння зубів.
  2. Проблеми із психічним здоров’ям. Серед симптомів лікарі виділяють: погіршення режиму сну, дратівливість, швидку стомлюваність. Вживання нікотину негативно впливає нервову систему.
  3. Захворювання шлунка. Люди, які вживають снюс, може виникнути виразка чи гастрит. Це пов’язано з тим, що розсмоктуючи пакетик, вміст потрапляє до шлунково-кишкового тракту та стравоходу.
  4. Онкозахворювання. Вживання снюсу підвищує ризик захворіти на рак через канцерогенні речовини, що входять до складу суміші.

Лікування залежності від снюсу

Вживання снюсу здебільшого призводить до залежності. Самостійно кинути буває не всім під силу. Для цього важливо звернутися до нарколога, який зможе визначити наявність залежності та її стадію. У разі потреби може бути призначене майбутнє лікування пацієнта. Лікар детально пояснить схему лікування і ви обов’язково заручитеся підтримкою у боротьбі із залежністю. Як із лікуванням залежності від цигарок, тут важлива правильна мотивація пацієнта, щоб він сам захотів позбутися згубної звички. Самолікування може негативно впливати на ваше здоров’я та не надати жодної ефективності, тому важливо звернутися за допомогою до професіонала.

Як кинути кидати снюс

Як кинути кидати снюс? Це питання задають собі багато хто, але не всі доходять до остаточного рішення залишити звичку. Вживання снюсу викликає психологічну залежність від цього тютюну. На шляху позбавлення поганої звички люди стикаються з проблемою “ломки”, яка виникає, коли людина відмовляється від вживання. Саме на цій стадії багато хто зривається і починає знову “закидатися” снюсом.
У цьому питанні важлива підтримка та мотивація близького оточення. Насамперед людина повинна зрозуміти які плюси принесе їй порятунок від звички та мотивувати себе на відхід від вживання снюсу. Якщо самостійно впоратися з проблемою не виходить, рекомендуємо звернутися до фахівців, які допоможуть вам.

Запитання та відповіді про снюс

Снюс може вважатися наркотичною речовиною через можливість появи залежності, а також негативні наслідки для здоров'я людини. Однак в Україні він не вважається офіційним наркотиком і дозволений для продажу та вживання.
Лікарі рекомендують утриматися від куріння, включаючи вживання снюсу за 2-3 години до процедури. Оскільки нікотин потрапляє всередину організму, він викликає подразнення шлунка, що може призвести до недостовірних результатів.
Снюс не є забороненою речовиною для вживання та ввезення. Проте за законами країн ЄС він заборонений до виготовлення та продажу. З метою особистого використання снюс дозволено для ввезення.
Велика концентрація нікотину, що містить у собі снюс, може негативно впливати на потенцію. Регулярне вживання снюсу підвищує ризик виникнення проблем із зачаттям до 75%.
Оцените эту страницу