Що таке насвай?

Що таке насвай?

Насвай (насибай, нас, нац, ніс, айс, шпак наркотик) — це тютюновий продукт для перорального застосування, що походить з Афганістану, який широко використовується в деяких регіонах, особливо в Південній Азії та Близькому Сході. В Україні насвай заборонено, його продаж здійснюється виключно нелегальними методами. Загалом, насвай це наркотик, призначений для приміщення всередину рота або між нижньою губою та ясною. Вміст нікотину та інших домішок може призвести до того, що насвай викликає залежність і велику кількість інших побічних ефектів. У цій статті ми розповімо докладніше, що таке насвай і як він впливає на організм, а також як позбутися залежності насваю.

Склад насваю

Як виглядає насвай? Зовнішній вигляд насваю може бути різним. Продається насвай у пакетиках, у вигляді порошку, гранул, паличок темно-зеленого, сірого, чорного, пісочного або помаранчевого кольорів. Як роблять насвай? Під час його приготування в суху масу речовини додають воду або масло, і з отриманої суміші формують кульки або пропускають через м’ясорубку, щоб отримати вологий порошок.
З чого роблять насвай? Назва речовини “насвай” пов’язана з тим, що раніше для його виготовлення використовували рослину “нас”. Нині основними компонентами є махорка чи тютюн. Також у суміш додають гашене вапно, золу рослин, верблюжий кизяк, курячий послід, воду та рослинне масло, іноді приправи та ароматизатори. Рецепт насваю може містити розтерте листя коноплі, та інші наркотичні домішки, щоб викликати звикання. Небезпека полягає в тому, що всі ці суміші виготовлені кустарним способом, з неякісних компонентів (тютюнового пилу та клею), в антисанітарних умовах.

 

Ціни лікування наркоманії в клініці «Ренесанс-Київ»

Лікування наркоманії в Києві від 3 800 грн
Комплексне лікування наркозалежності (лікування, проживання, харчування)від 25 000 грн
Лікування наркоманії амбулаторно 2 000 грн
Лікування наркоманії в стаціонарівід 3 500 грн
Первинна діагностика нарколога, підбір курсу лікування900-1 800 грн 
Онлайн консультація нарколога: Viber, WhatsApp, Skype, Telegram, Zoom – 45/60 хв.900-2 500 грн 
Что такое насвай?

Насвай шкода

Чим шкідливий насвай? Побічні ефекти вживання насваб включають підвищений ризик раку ротової порожнини, проблем з пародонтом, виразок у роті, нікотинової залежності та пов’язаних з курінням захворювань, таких як емфізема та ішемічна хвороба серця. За даними онкологів, 80% випадків раку язика, губи та інших органів ротової порожнини, а також гортані були пов’язані з довгостроковим споживанням насваю.
Насвай закладають під нижню, або верхню губу і тримають там, в очікуванні ефекту. Короткострокові наслідки споживання насваю включають сильне місцеве печіння слизової ротової порожнини, різке слиновиділення, тяжкість у голові, а пізніше і у всіх частинах тіла, апатію, запаморочення. Якщо при закладанні насваю, порошок потрапить на губи, вони покриються пухирями та виразками. А при проковтуванні слини, слина або крупинки речовини, що рясно виділяється, можуть викликати нудоту, блювоту і рідке випорожнення.
Що буває від насваю? Основна шкода насваю полягає в компонентах його складу. Наприклад, використання посліду тварин може викликати зараження гельмінтами, різноманітними кишковими інфекціями та паразитарними захворюваннями, включаючи вірусний гепатит. Рослинний компонент – тютюн або махорка, а іноді полин, дурман, белена та інші рослини негативно впливають на психіку.

Хімічні компоненти (миш’як, свинець, кадмій, хром, бензапірен), що іноді входять до складу суміші, провокують розвиток таких хвороб від насваю, як:

 • ураження ясен та руйнування зубів;
 • кишкові інфекційні захворювання;
 • виразкова хвороба шлунка;
 • інфаркт та інсульт;
 • патології дихальних шляхів;
 • безпліддя.

Заявка на консультацію

(лікування психічних розладів)

Что такое насвай?

Ознаки залежності від насваю

Як визначити вживання насваю? Зрозуміти, що поруч із вами залежна людина, можна за такими зовнішніми ознаками вживання насвая:

 • Збільшене виділення слини, залежний весь час спльовує.
 • Болісні пухирі на губах та слизовій оболонці ротової порожнини.
 • Потемніння зубної емалі, руйнування зубів.
 • Неприємний запах із рота.
  Інші ознаки вживання насваю:
 • Шлунково-кишкові розлади, пронос, нудота, блювання, може діагностуватися гастрит, виразка.
 • Болі в печінці, запальні захворювання нирок.
 • Різкі зміни настрою від веселості до пригніченості та дратівливості, нервова напруга, порушення ритму сну.
 • Галюцинації.
 • Провали у пам’яті, ослаблення концентрації уваги.
 • Прискорене серцебиття.
 • Задишка.

Ефект від насваю

Про ефект насваю ходять різні чутки: він допомагає кинути палити, сприяє розслабленню, використовується як заміна тютюну. Але в реальності насвай – це наркотик, що викликає залежність і негативно впливає на організм незважаючи на те, що компоненти речовини не завжди відносяться до наркотичних речовин. Кайф від насваю триває всього кілька хвилин і полягає в його релаксуючій дії, відчуття невимушеності, легкості, ейфорії, підвищення настрою, розслаблення м’язів. На думку наркологів, насвай можна віднести до психотропних речовин, адже він має помітний вплив на психіку залежного. Крім того, основною діючою речовиною насваю є тютюн, через який у людини розвивається та ж нікотинова залежність, тільки в більш шкідливій формі, ніж від куріння сигарет, тому що людина отримує відразу більшу дозу нікотину.

Что такое насвай?

Наслідки вживання насваю

Побічні ефекти насваю варіюються від тимчасових захворювань, таких як нудота і запаморочення, до довгострокових ушкоджень, таких як захворювання ясен та рак. Крім того, багато видів насваю приправлені хімічними речовинами, що викликають звикання, такими як нікотин, який через їх високу концентрацію може з часом викликати у людини психологічну залежність.
Наслідки насваю:

 • Вплив на мозок
  Побічні дії насваю останнім часом привертають все більше уваги через його вплив на людський мозок. Багато досліджень показують, що насвай викликає звикання, а постійне вживання призводить до посилення тяги та відсутності контролю, пов’язаних із наркозалежністю. Крім того, інтенсивне вживання насваю було пов’язане з неврологічними проблемами, такими як судоми, головний біль і зниження сенсорного сприйняття. Тривале вживання речовини може викликати проблеми з пам’яттю, порушення когнітивних функцій і сну.
 • Величезний ризик раку
  Після насваю залишається підвищений ризик раку шкіри, а також передракових станів порожнини рота, що призводить до запалення та хворобливого набряку, з’являються виразки, що не гояться, слизової оболонки губ, рота. Тривале вживання насваю може викликати рак ротової порожнини, рак губи, горла.
 • Руйнування та втрата зубів
  Побічні ефекти цього тютюнового виробу включають карієс, пародонтоз, відкладення зубного каменю, випадання зубів. Це часто призводить до багатьох інших проблем, таких як біль під час їжі, сором, пов’язаний з якістю зубів, і навіть втрата впевненості у собі.
 • Хвороби серця
  Серцево-судинні захворювання є основною причиною смерті та інвалідності у всьому світі. Один із основних побічних ефектів насваю – серцеві захворювання, ризик інфарктів та інсультів, а також руйнування судин, носові кровотечі.
 • Погана статева функція
  У людей, які регулярно вживають насвай, може бути порушена статева функція. Припиняється вироблення сперми, що призводить до поганого статевого процесу і навіть безпліддя.
 • Захворювання кишечника
  Насвай може вплинути на весь кишечник. Починаючи з рота, стравоходу та шлунка, він також може пошкодити кишечник та підшлункову залозу. Слизова оболонка кишечника запалюється, що у тяжких випадках може призвести до раку.

Лікування залежності від насваю

Найчастіше залежні бояться звертатися до клініки наркології через те, що хочуть приховати від родичів і друзів свою проблему. Однак кинути насвай самостійно практично неможливо, адже навіть якщо людина перестала його приймати, залишається сильний потяг до наркотику, якому дуже складно протистояти. Саме тому так важливо звернутися за допомогою до лікаря-нарколога. Тільки професіонал може визначити залежність та її стадію, після чого призначити правильне та ефективне лікування від насваю. Завдяки тому, що стандартна терапія включає психотерапію і медикаментозний курс, заручившись підтримкою досвідченого психолога, вилікуватися від залежності буде набагато простіше. Крім того, у клініці “StatusDetox” лікування будь-якого виду залежності відбувається під наглядом досвідченого лікаря та залишається повністю анонімним.
Так як основу насваю становить тютюн, то і залежність від нього сильно нагадує нікотинову. Однак концентрація нікотину в ньому набагато вища, що прискорює формування психічного та фізичного уподобання, в результаті призводячи до того, що насвай викликає залежність. Погіршує ситуацію та вміст домішок у насваї, наркотичних речовин та важких металів. Позбутися залежності насвая можливо, головне якнайшвидше зайнятися лікуванням. Адже через деякий час більшість залежних, які відмовляються від лікування насваю, переходять на більш важкі наркотики.
Як вивести насвай із організму? Важливо провести повне очищення крові від залишків нікотину та інших токсинів, нормалізувати роботу органів та систем, які постраждали від наркотику, а також провести психотерапевтичну роботу.
Основні етапи лікувального курсу включають:

 • Детоксикація або інфузійно-краплинна терапія – очищення організму від залишків наркотику, токсичних речовин за допомогою крапельниці.
 • Фармакологічна терапія – налагодження роботи внутрішніх органів (при виявленні будь-яких захворювань).
 • Психофармакотерапія – використання засобів зниження тяги до наркотику, спалахів агресії, нормалізації сну.
 • Психотерапія – відвідування індивідуальних чи групових сеансів, відновлення життєвих пріоритетів, аналіз причин залежності, мотивація віри у власні сили та моральна підготовка до відмови від залежності.
 • Кодування – навіювання думок про шкоду насваю, за допомогою стрес-терапії Довженка або гіпнотичних технік.
 • Соціальна адаптація – повернення до нормального життя, навчання, роботи, спілкування з людьми, хобі.

Профілактика наркозалежності

Повністю відмовитися від насваю може бути складно, але це можна зробити за наявності твердої волі та стійкості. Щоб побороти наркозалежність, хворому необхідно заручитися підтримкою лікаря, сім’ї та друзів. Спеціаліст клініки “StatusDetox” допоможе впоратися з тригерами та симптомами скасування, що виникають після відмови від насваю. Сім’я, у свою чергу, повинна мотивувати залежного на здоровий спосіб життя та пошук нових захоплень, наприклад спортом, пояснювати, що це принесе йому набагато більше задоволення, і дасть більше шансів на самореалізацію в майбутньому. Доречним буде розповісти про всі можливі наслідки вживання насваю, показати фотографії, якими стали залежні люди.
Профілактика наркозалежності ідентична процесу відмови від куріння. Головне, позбавитися всіх запасів насваю і звести до нуля можливість їх поповнення. Важливо також відгородити людину спілкування з тими, хто продовжує вживати. Крім того, ми вкрай не рекомендуємо намагатися замінити наркотик на будь-які аналоги. Якщо під час профілактики лікування від насваю в організм продовжуватиме надходити нікотин до будь-якої форми (цигарки, нікотиновий пластир тощо), побороти залежність не вдасться, а що гірше, вона може повернутися до хворого в іншій формі.
За допомогою багатопрофільного комплексу психіатрії та наркології “StatusDetox”, ви зможете з легкістю позбутися залежності та повернутися до нормального повноцінного життя!

Оцените эту страницу