Що таке кодування від алкоголю?

Що таке кодування від алкоголю?

Кодування від алкоголю – найпопулярніший метод у боротьбі з сильною алкогольною залежністю. Кодуванням називають сукупність різноманітних схем та методик, які спрямовані на психологічний та фізичний вплив на організм людини, з метою відрази від спиртних напоїв. Поширеними методами кодування є медикаментозний, методика Довженка, гіпноз. У цій статті ми розповімо докладніше, що таке кодування від алкогольної залежності та які є ефективні методи кодування від алкоголізму.

Суть кодування від алкоголю

Багато людей, які «дійшли до дна» і вирішили позбутися алкогольної залежності, вважають, що найкращий спосіб — піти в спеціалізований центр і закодуватися. Що означає «закодуватися» і чому це так популярно серед тих, хто на шляху звільнення згубної звички?

Вважається, що кодування – це остання надія людини, яка безуспішно намагається кинути пити. Коли не вистачає лише власної мотивації та підтримки близьких, на допомогу приходять фахівці, які за допомогою різних методів (медикаментозних чи психологічних) намагаються допомогти у вирішенні проблеми.

Кодування від алкоголю дозволяє зміцнити первісну «заборону» на вживання. У разі хімічного кодування людина фізично може відчути негативні наслідки вживання будь-якої кількості спиртного, якщо зірветься. Психологічне добре впливає на нервову систему і людина свідомо може відмовитись від поганої звички. Головне – знайти професійного, сертифікованого фахівця, який зможе за вашими показниками об’єктивно допомогти із проблемою. У жодному разі не радимо займатися «самокодуванням» вдома — велика ймовірність, що спроби не тільки можуть не увінчатися успіхом, а й завдадуть шкоди вашому здоров’ю.

Ціна кодування від алкоголю в клініці «Ренесанс Київ»

Кодування від алкоголізму в Києві5 000 грн
Кодування за методом Довженка5 000 грн
Комбіноване кодування від алкоголізму («Дисульфірам» + Довженка)11 500 грн
Пакет АЛКОСТОП (виведення із запою + імплантація алко-блокатора)
15 200 грн
В/М ін’єкція алко-блокатора “Дисульфірам” (1 рік)7 000 грн
В/М ін’єкція алко-блокатора «Вівітрол»12 000 грн
В/М ін’єкція алко-блокатора “Тетлонг”4 000 грн
Імплантація блокатора алкоголю “Еспераль” (1 рік)9 500 грн
Підшивка від алкоголювід 6 500 грн
Комплексне лікування алкоголізму (лікування, проживання, харчування)від 25 000 грн

Заявка на консультацію

Як працює кодування від алкоголізму?

Кодування від алкоголю – досить складний та копіткий процес. Незалежно від вибору методики лікування важливо пам’ятати, що головна суть кодування від алкоголізму – викликати страх у людини на психологічному рівні перед вживанням спиртних напоїв.

До кодування важливо бути готовим як фізично, і психологічно. За кілька днів (бажано не менше п’яти) потрібно повністю виключити попадання алкоголю до організму людини. У цей час проводяться розмови з наркологом, тобто проводиться психологічна підготовка хворого. Важлива частина – збирання фізичного анамнезу. Це потрібно для того випадку, якщо кодування відбуватиметься медикаментозним способом. Оскільки хімічні засоби можуть побічні дії на деякі організми.

Як відбувається кодування від алкоголю? Якщо підібраний медикаментозний варіант, він має на увазі під собою введення в організм препаратів на основі дисульфіраму (Еспераль Дісульфірам, Тет Лонг, Антабус та ін). Вони забезпечують хімічну блокаду ферменту – алкогольдегідрогенази, та блокують етанолокислювальну активність. Це можуть бути ін’єкції у вену, м’яз, також існують “підшивки” – ампули з хімічною речовиною вшиваються до м’язових тканин. Перед початком цього виду кодування нарколог в обов’язковому порядку розповість про всі можливі наслідки, з якими може зіткнутися хворий, прийнявши в організм алкогольний напій.

Закодувати людину від алкоголю можна ще за допомогою гіпнозу – людині вселяють огиду до вживання спиртних напоїв.

Необхідно знати, що процедура кодування від алкоголізму – це лише початок шляху звільнення від шкідливої звички. Після процедури необхідно самостійно уникати зривів, аби повністю відмовитись від алкоголю. Ось кілька пунктів, які допоможуть у цьому:

 • Робота із психологом. Після процедури необхідно продовжити сеанси із психологом, який допоможе вам уникнути зривів.
 • Заміна поганих звичок добрими. Цей пункт дуже важливий. Наприклад, ви можете зайнятися будь-яким видом спорту (плавання, карате тощо) або почати ходити до зали, зайнятися фітнесом, пілатесом. Прості піші прогулянки на свіжому повітрі також можуть допомогти у цьому питанні.
 • Заручтеся підтримкою близьких. Вони, як ніхто, бажають вам добра і хочуть бачити вас щасливими. Тому важливо підтримувати хороший емоційний стан у період після кодування.
  Кодування від алкоголізму справді може допомогти впоратися із хворобою. Якщо хочете досягти наміченого результату – варто звернутися за професійною допомогою до спеціалізованої клініки, а не займатися спробами самолікування в домашніх умовах.
Що таке кодування від алкоголю?

Що буде, якщо закодована людина вип’є?

Часто людей, які замислюються над тим, щоб закодуватися, відвідує думку «що буде якщо закодована людина вип’є?». Прийняття внутрішньо навіть невеликої кількості алкоголю різко негативно позначиться на вашому самопочутті. Оскільки кожен організм індивідуальний, може по-різному реагувати. Існує ризик загострення хронічних хвороб (тахікардія, бронхіальна астма, гіпертензія тощо) та навіть летального результату.

Небезпека полягає в тому, що симптоми алкогольної інтоксикації можуть проявитися не відразу. Людина вважає, що метод кодування не спрацював і знову зривається. Однак не варто забувати, що якщо було здійснено кодування за допомогою медикаментів, то при поєднанні речовин та етанолу, у людини може розвинутися алергічна реакція організму. Також можуть бути викликані такі проблеми з фізичним та психологічним здоров’ям:

 • Панічні атаки.
 • Мігрень, часті головні болі.
 • Прискорений пульс.
 • Утруднене дихання.
 • Зупинка серця.
 • Набряк Квінке.
 • Летальний результат.
  На консультації лікар-нарколог докладно описує всі ризики для здоров’я, пов’язані зі зривом після кодування, а наприкінці пацієнт підписує документ, який підтверджує, що людина з власної волі вирішила скористатися цим способом упоратися з проблемою. Тому дуже важливо, щоб людина самостійно прийняла рішення вилікуватися та прибрати хворобу з життя назавжди, а близьке оточення повністю підтримало у цій нелегкій боротьбі.
Що таке кодування від алкоголю?

Найкращий метод кодування від алкоголізму

Існує безліч методів кодування від алкоголізму, але ми розповімо про найбільш ефективні та поширені.

 • Медикаментозна кодування. Цей метод є введенням в організм людини препаратів на основі налтрексону або дисульфіраму. Перша група препаратів блокує зони головного мозку, які відповідають за вироблення гормону задоволення під час вживання спиртних напоїв. Вони можуть викликати депресію, апатію у людини, яка недоотримує серотонін. Друга група відповідає за вироблення відторгнення до алкоголю у хворого. Прийом цих препаратів разом із малою дозою алкоголю в людини викликає симптоми сильної алкогольної інтоксикації – запаморочення, нудота, блювання. Препарати обох груп можуть вводитися внутрішньовенно і внутрішньом’язово, так і “підшиватися” до м’язових тканин.
 • Кодування методом Довженка. Класичний метод усунення залежності до алкоголю. Цей вид кодування не передбачає запровадження медикаментозних препаратів. Методика спрямовано психологічне навіювання установок, які вказують на згубний вплив вживання спиртних напоїв. Попередньо фахівець оцінює ступінь залежності та внутрішньої мотивації людини, яка бажає позбутися звички. Далі вводить у гіпнотичний стан та програмує хворого на відмову від алкоголю.
 • Кодування гіпнозом. Лікар оцінює індивідуальні особливості хворого і може провести процедуру трьома способами:
 • Якірна терапія. Ця техніка, коли він у людини виробляється огида до того, що було з алкоголем (звук, дію, місце).
 • Самогіпноз. Для цього виду кодування необхідне повне залучення пацієнта до процесу гіпнозу та самостійно виробляє установки огиди до вживання алкоголю.
 • Гіпносуггестивна терапія. Фахівець вводить людину в транс самостійно вселяє, що вживання алкоголю шкідливе і небезпечне для життя, формуючи негативний погляд і огиду. Відбувається зміна суджень та ставлення до спиртних напоїв.
  Неможливо виділити найкращий спосіб, який зі 100% гарантією допоможе позбавитися проблеми. Нарколог підбере варіант, який підійде за вашими показниками. Необхідно знати, що кожен із перерахованих вище методів має свою специфіку і може викликати різні реакції організму. Тому важливо враховувати індивідуальні показання та протипоказання хворого при виборі методики кодування.

Де закодуватись від алкоголізму?

Клініка «Ренесанс Київ» існує вже багато років в Україні та спеціалізується на боротьбі із залежностями людини: алкоголізм, наркоманія. Фахівці практикують успішне лікування алкоголізму, виведення із запою, зняття алкогольної інтоксикації вдома. Клініка кодування від алкоголю пропонує широкий спектр методів лікування: метод Довженка, комбінований (метод Довженка + Дисульфірам), імплантація блокатора алкоголю Еспераль і т.д. Вартість залежить від типу лікування, який найкраще підійде пацієнтові. Для визначення методу потрібна консультація лікаря, який зможе підібрати потрібний, спираючись на психологічні та фізичні фактори пацієнта.

Оцените эту страницу