Первітин що це?

Первітин що це?

На сьогоднішній день ринок наркотичних засобів багатий на різноманітність психотропних речовин, які надають різні ефекти на фізичну та психологічну складову людини. У цій статті ми розповімо первітін, що це – сильнодіюча наркотична речовина чи “панацея” у боротьбі із зайвими кілограмами?
Первитин – це синтетична речовина, яка сильно впливає на центральну нервову систему. Наркотик гвинт (скорочена назва) – це різновид метамфетаміну. Виглядає як невеликі кристали білого або жовтуватого кольору, які добре розчиняються у воді.
Цей вид наркотику можуть синтезувати кустарним способом у домашніх умовах. Для здешевлення сировини наркомани вдаються до використання у складі різних домішок, таких як оцет, бензин, засіб для миття вікон, чищення труб. Наркотична залежність може виникнути вже після перших прийомів речовини різними способами: у вигляді таблеток або внутрішньовенно.

Ціни лікування наркоманії в клініці «Ренесанс-Київ»

Лікування наркоманії в Києві від 3 800 грн
Комплексне лікування наркозалежності (лікування, проживання, харчування)від 25 000 грн
Лікування наркоманії амбулаторно 2 000 грн
Лікування наркоманії в стаціонарівід 3 500 грн
Первинна діагностика нарколога, підбір курсу лікування900-1 800 грн 
Онлайн консультація нарколога: Viber, WhatsApp, Skype, Telegram, Zoom – 45/60 хв.900-2 500 грн 
Консультація нарколога900-1 800 грн

Дія первітину на організм людини

У 20-му столітті первітин використовували в протоколах лікування психозів, депресії, а також призначали при хронічній втомі. Його можна було легко купити в аптеці. Однак було виявлено, що застосування цього препарату викликає сильне звикання. Таким чином, первітин був зарахований до ряду наркотичних речовин і заборонений для використання в офіційній медицині.
За своїм хімічним складом гвинт – синтетичний наркотик, який є сильним психостимулятором. Ефедрін, кофеїн, прокаїн, які є одними із складових речовини – сильні збудники центральної нервової системи. Метамфетамін викликає почуття ейфорії, наркоман стає впевненішим і енергійнішим, ніж до прийому речовини. Такий ефект може тривати від 6 до 8 годин, а в деяких випадках – цілодобово.
Домішки, які є у складі первітину, досить небезпечні для організму людини. Вони можуть викликати різні серйозні захворювання, такі як: цироз печінки, ниркова та серцева недостатність, злоякісні утворення.
Часте вживання первітину позначається органах травлення. Оскільки речовина має властивість зниження апетиту, виникає різке зниження ваги і виникають проблеми з печінкою, нирками, шлунком.

Заявка на консультацію

Первітин що це?

Первітин ефект

Первитин ефект схожий із вживанням інших синтетичних наркотиків. Після потрапляння до організму людина відчуває приплив сил, підвищується активність, з’являється бадьорість. Багато студентів використовують гвинт для можливості довше не спати та підвищення своєї працездатності. Також відзначають появу наступних впливів на організм людини:

 • розширення зіниць (райдужка ока практично стає непомітною);
 • з’являються теплі та доброзичливі почуття до оточуючих;
 • підвищується сексуальний потяг;
 • частішає серцевий ритм;
 • надмірна енергія;
 • відсутність почуття голоду та бажання спати.
  Первитин збільшує вироблення таких гормонів, як адреналін, норадреналін і дофамін в організмі, які призводять до перерахованих вище фізичних і психічних показників організму.

Залежність від первітину

Первітин починають вживати з різних причин: знайомі розповіли, що після нього відсутній апетит і таким чином “можна” схуднути, або ж для активації роботи мозку під час здачі сесії, або просто за компанію спробувати щось нове. Однак треба розуміти, що будь-який наркотик викликає звикання та залежність. Гвинт наркотичний – не виняток.
Залежність від первітину проявляється після вживання кількох доз. Після перших починає подобатися ефект, який з’являється: активність, бадьорість, почуття любові до всіх і всього, фарби стають яскравішими. Однак після певного періоду це все зникає і людина повертається до колишнього життя. Цей факт може не зовсім сподобається і щоб знову відчути почуття, залежний звертається до чергової дози. Надалі гвинтовим наркоманам буде потрібна речовина для того, щоб елементарно піднятися з ліжка та виконати елементарні дії.
Часте вживання, підвищення дозування можуть призвести до передозування первітіном. Якщо вчасно не надати допомогу можуть початися судоми та зупинка дихання.

Звикання до первітину

Шкідливі звички можуть викликати залежність у будь-якої людини, яка на регулярній основі вживає ту чи іншу наркотичну речовину, тютюн, алкоголь. Звикання до первітину відбувається у перший місяць регулярного вживання наркотику. Залежним хочеться якнайдовше не виходити з того стану, в який вони занурюються, прийнявши чергову дозу. Оскільки дія вже може бути не так яскраво виражена, надалі кількість вживаної психотропної речовини може збільшитися і навіть призвести до передозування.

Первітин що це?

Симптоми та ознаки залежності від первітину

Як було зазначено раніше, первітин – це сильнодіюча психотропна речовина, яка вражає центральну нервову систему, тим самим руйнуючи клітини мозку.
Найчастіше первітин використовують внутрішньовенно для швидкого досягнення бажаних ефектів. Після неодноразового вживання гвинта настає залежність. Переважно вона характеризується психологічними проблемами.
При зникненні бажаного ефекту, стають найяскравіше виражені такі первітін ознаки вживання:

 • тремор кінцівок;
 • зниження ваги;
 • підвищена дратівливість та агресія;
 • поява параноїдальних нахилів;
 • нечітка мова;
 • зниження зору;
  Ще одна ознака наркоманії – погана координація рухів. Людина може мимоволі хитатися, спотикатися і падати.

Як довго первітин тримається в організмі

На тривалість періоду виведення первітину з організму впливає кілька факторів: дозування речовини, швидкість метаболізму, тривалість та періодичність вживання. То скільки тримається метамфетамін у сечі? Наркотична речовина виходить із організму протягом 4-7 днів. З кровоносної системи первітін виводиться через 24 години. Якщо амфетамін наркотик був прийнятий внутрішньовенно, то отже він затримується в крові довше. При регулярному прийомі речовина може бути виявлена в сечі навіть через пару місяців після останнього вживання. Діючий спосіб виведення з організму – рясна питво (більше 3-х літрів) або викликати блювання.

Первітин що це?

Наслідки прийому первітину

Первітин вважається одним із найбільш сильнодіючих наркотичних речовин. Залежність до цього наркотику може виникнути після перших прийомів препарату.
Які первітин наслідки можуть виникнути при тривалому вживанні?

Збільшений артеріальний тиск, погіршення кровопостачання в мозок, пошкодження судин головного мозку, що може призвести до інсульту, інфаркту.
Анорексія внаслідок відмови від їжі під час прийому наркотичної речовини.
Виникнення проблем із шлунком, нирками (виразка шлунка, ниркова недостатність).
Порушення роботи центральної нервової системи.
Наслідки вживання наркотиків можуть призвести до появи психічних проблем через домішки, які не призначені для потрапляння в організм. У залежного можливий розвиток важкої форми депресії, шизофренії, психозу, параноїдальної манії, поява думок про суїцид.
При частому вживанні первітину може виникнути передозування, що може призвести до смерті.

Лікування наркотичної залежності

Залежність від наркотичної речовини може виникнути лише за кілька тижнів регулярного прийому. У той час як лікування наркоманії та подальша реабілітація – досить складний, трудомісткий та енерговитратний процес. Оскільки вживання речовин негативно позначається як на роботі внутрішніх органів, так і центральній нервовій системі, людині необхідна якісна та комплексна допомога фахівців у боротьбі із хворобою. Важливо врахувати, що самолікування може згубно вплинути на хворого і принести ніяких позитивних результатів, лише погіршити як фізичний, і психологічний стан.
Як лікувати наркотичну залежність? Насамперед важливо, щоб у хворого було власне бажання боротися із хворобою. Наркоманія – це небезпечне захворювання, від якого можна вилікуватися при правильному підході і продовжити вести соціальне життя.
Метамфетамін лікування включає в себе кілька етапів

 1. Діагностика. Пацієнт проходить комплексне медичне обстеження для визначення ступеня тяжкості захворювання та призначення індивідуальної схеми лікування та реабілітації.

 2. Детоксикація організму. Перший серйозний крок у боротьбі із залежністю – висновок із абстинентного стану. З організму людини виводяться всі шкідливі речовини з допомогою інфузійної терапії та інших методів. На даному етапі проводиться лікування препаратами, які не мають у складі нарковмісних речовин.

 3. Відновлення. Під час цього етапу медикаментозне лікування поєднується із психологічним супроводом хворого. Фахівці допоможуть сформувати новий світогляд, у якому немає місця наркотикам. Проводяться групові та сімейні зустрічі, психологічні тренінги, мотиваційні розмови. Протягом усього курсу лікування людина отримує психологічну допомогу та поради як не піддатися зривам надалі після закінчення.
  Клініка “Ренесанс-Київ” пропонує два види пакетів лікування від наркотичної залежності:
  – “Відновлення” – тривалість 14-28 днів;
  – “Ренесанс” – тривалість більше 3-х місяців.
  Однак варто пам’ятати, що відновлення наркозалежних – процес довгий і може тривати понад 3-6 місяців. В даний період важливо оточити людину турботою та підтримкою, щоб уберегти від можливого зриву.

Профілактика наркотичної залежності

Профілактика наркотичної залежності включає низку профілактичних заходів, які допоможуть уникнути вживання психоактивних речовин або обмежити появу проблем, які можуть бути пов’язані з ними. Фахівці клініки “Ренесанс-Київ” дотримуються принципу: “наркотики – зло”. За допомогою групової терапії, бесідами з сім’єю лікарі допомагають соціально адаптуватися людині, змінити світогляд, у якому немає місця психотропним речовин.

Оцените эту страницу