Панічна атака, що робити

Панічна атака, що робити

Панічна атака – незрозумілий, нестерпний, сильний напад тривоги, що супроводжується страхом, з різними вегетативними (соматичними) проявами. Наприклад – раптове почастішання пульсу, задуха, біль у грудях, запаморочення, сильна слабкість, нереальне відчуття того, що відбувається. При цьому майже завжди присутній страх раптової смерті, втрати контролю над собою або збожевоління.

Є кілька ознак того, що ви переживаєте напад паніки

Хоча це психічна проблема, симптоми панічної атаки проявляються фізично. Психіатри кажуть, що початкові симптоми включали тривогу, постійне очікування загроз, страх за себе та родичів, порушення сну та депресію. З часом фізичні симптоми можуть посилюватися — високий кров’яний тиск або рівень цукру в крові. Також поширені флешбеки — нав’язливі спогади, які виникають спонтанно і сприймаються як реальність. Вони також можуть приходити уві сні.

За словами лікарів, панічні атаки починаються з постійної тривоги і страху перед збоєм, оскільки не кожен може контролювати себе. Фізичні показники включають часте серцебиття, задишку, біль у животі і навіть нудоту, оніміння кінцівок, запаморочення, тремор, озноб або припливи, а також надмірне потовиділення.

Ціна лікування панічних атак у клініці «Ренесанс Київ»

 

Лікування панічних атак в Києвівід 3 000 грн
Комплексне лікування панічних атак у стаціонарі (лікування, проживання, харчування)від 25 000 грн
Лікування панічних атак в Києві (в стаціонарі, 3-х місна палата)від 4 000 грн
Лікування панічних атак в Києві (в стаціонарі, 2-х місна палата)від 5 000 грн
Лікування панічних атак в Києві (в стаціонарі, VIP одномісна)від 6 500 грн
Консультація психіатра, психотерапевта900-1 800 грн
Консультація психіатра, психотерапевта вдома (в Києві)від 3 500 грн
Консультація психіатра, психотерапевта онлайн (Viber, WhatsApp, Skype, Telegram, 45/60 хв.)900-2 500 грн

Заявка на консультацію

Панічна атака, що робити

Існує кілька способів заспокоїтися під час нападу паніки

Заспокійливі засоби для панічних атак також можуть допомогти впоратися з їх тяжкістю та тривалістю. Обговоріть зі своїм лікарем, які ліки вам слід використовувати. Найкраща профілактика – змінити погляди на життя і психічний настрій, що призводить до паніки. Також важливо стежити за своїм фізичним здоров’ям: дотримуватись режиму сну та відпочинку, більше бувати на свіжому повітрі.

В якості першої допомоги при панічній атаці можна використовувати препарати з бензодіазепінового ряду і небензодіазепінові седативні засоби. Існують також заходи самодопомоги, такі як повільне і спокійне дихання, відволікання від несуттєвих звуків і запахів, деяка інформація про себе тощо.

Панічна атака, що робити

Дихальна гімнастика – ефективний спосіб допомогти собі під час нападу паніки. Основною причиною цього є підвищення вуглекислого газу в крові та зниження рівня адреналіну. Задишка, викликана панікою, може змінити газовий баланс у крові та призвести до більш неприємних відчуттів. Цьому ефекту можна запобігти, уповільнивши дихання.

Оцените эту страницу