Опіоїдна наркоманія

Опіоїдна наркоманія

Опій – це наркотична речовина, що отримується з соку незрілих коробочок макових рослин, зокрема, снодійний мак (Papaver somniferum). Опіумна залежність – досить складний і поширений вид наркоманії. Про прийом опію, як засіб від болю, було відомо ще до нашої ери. Однак свою популярність він набув серед осіб елітних кіл минулих століть, наприклад, згадки опіуму зустрічаються у творах письменника Артура Конан Дойля.

Незважаючи на схожість і співзвучність існує різниця в термінах “опіат” та “опіоїд”. Варто зазначити, що опіати – це наркотичні речовини природного походження, які синтезуються з опіумного маку. До таких наркотиків можемо віднести опіум, морфін, кодеїн. У той час як опіоїди – група речовин, яка включає природного походження, а також синтетичні і напівсинтетичні аналоги. Їхній список поповниться такими різновидами: героїн, метадон, промедол, фентаніл, трамадол, гідроморфон. Спосіб застосування опіоїдної групи речовин може бути різним залежно від переваг: перорально (у вигляді таблеток), ін’єкційно (використовують голки для внутрішньовенних вливань препарату), куріння чи інгаляція.

У цій статті розповідаємо все про опіоїдну залежність, механізми формування та розвитку цієї залежності, а також про найдієвіші методи лікування наркоманії в Києві.

Залежність від опіоїдів

Опіоїдна залежність – сильний тип залежності серед класифікації наркотичних речовин. Взаємодія з рецепторами, які відповідають за болючі сигнали посилює положення вживаючого.
Після перших прийомів наркотичних речовин людина відчуває приплив енергії, гарного настрою, ейфорії, легкості рухів. Коли ефект закінчується через кілька годин, людина повертається до звичного життя, яке не приносить такого задоволення, як раніше. Він стає більш дратівливим та агресивним, хоче повернути колишній стан.
Небезпека залежності полягає в тому, що той, хто вживає, перестає бачити очевидні причини відмовитися від згубної звички. З кожною новою дозою синдром відміни все більше гнітить і людина вирішує знову і знову вживати для виходу з жахливого стану.

Ціна лікування залежності від опіоїдів в клініці «Ренесанс Київ»

Лікування залежності від опіоїдіввід 15 000 грн
Детоксикація від опіоїдів в стаціонарівід 4 000 грн
Лікування залежності від опіоїдів в стаціонарі (лікування, проживання, харчування)від 25 000 грн
Первинна діагностика нарколога, підбір курсу лікування900-1 800 грн
Онлайн консультація нарколога: Viber, WhatsApp, Skype, Telegram, Zoom – 45/60 хв.900-2 500 грн
Консультація нарколога + тест на наркотики в сечі1 700 грн
Консультація нарколога вдома (в Києві)від 3 500 грн
Сімейна консультація нарколога в клініці Онлайн: Viber, WhatsApp, Skype, Telegram, Zoom – 45/60 хв.1 700-2 900 грн

Заявка на консультацію

Опіоїдна наркоманія

Дія опіоїдів на організм

Опіоїди – клас наркотичних засобів, характерні значним впливом на центральну нервову систему організму через взаємодію з опіоїдними рецепторами. Як опіати діють організм?

  1. Центральна нервова система. При вживанні речовин цієї категорії активуються опіоїдні рецептори у різних місцях ЦНС, що призводить до зменшення передачі больових сигналів. Людина відчуває ейфорію, радість, легкість.
  2. Дихальна система. При довготривалому вживанні дихальний ритм уповільнюється і надалі може призвести до зупинки дихання.
  3. Серцево-судинна система. Деякі опіоїди можуть спричинити розширення судин, що призводить до зниження кров’яного тиску. Тривале вживання опіоїдів спровокувати проблеми із серцем та серцево-судинною системою.
  4. Шлунково-кишковий тракт. Опіат ефект тут проявляється у уповільненні перистальтики кишківника, що призводить до запорів. Також буває нудота і внаслідок блювання.
  5. Когнітивні процеси. Люди, які вживають, опіати спостерігається погіршення пам’яті, комунікативних навичок, розумових процесів, адекватного сприйняття реальності.
Опіоїдна наркоманія

Ознаки залежності від опіоїдів

Ознаки та симптоми вживання наркотиків досить очевидні. Знаючи їх перелік, родичам і близьким буде досить легко розпізнати як виглядає наркоман і чи потребує він лікування наркоманії.

  1. Сліди від уколів на видимих місцях.
  2. Зіниці наркомана: сильно розширені, можливе почервоніння очей.
  3. Деградація людини. Особистість перестає цікавитися звичними сферами, може здійснювати протиправні дії.
  4. Обличчя наркомана: блідість шкіри, поява мішків та синюшності під очима, потемніння зубів.
  5. Втрата ваги.
  6. Порушення сну, безсоння.
  7. Різкі перепади настрою, агресивна поведінка.
  8. Апатія, тривожність.
    Однією з найстрашніших ознак залежності є наркотична ломка. У людини починаються м’язові спазми, можливо неконтрольована поведінка, якщо не вжити чергової дози наркотичного засобу. Поступове збільшення препарату може призвести навіть до смерті. Тому дуже важливо спостерігати за близькими. Якщо ви помітили кілька перелічених вище ознак — необхідно задуматися про консультацію у кваліфікованого спеціаліста, нарколога, який зможе провести оцінку стану пацієнта і призначити відповідне лікування наркоманії.

Опіоїди – стадії залежності

Опіоїдна наркоманія – дуже небезпечний вид залежності, оскільки толерантність до наркотику в організму та нервової системи може зароджуватися вже після перших вживань. Фахівці виділяють 3 стадії розвитку наркоманії:

  1. Психологічна залежність. Перша стадія, що проявляється за досить короткий проміжок часу: 1-3 місяці в ін’єкційний спосіб споживання речовини. У цей період людина вживає та знайомиться з ефектами, які приносить наркотик. Після того як дія припиняється, той, хто вживає, захоче знову повторювати свій стан.
  2. Фізична залежність. Стадія, під час якої толерантність до речовини вже виробилася та починають виявлятися симптоми абстинентного синдрому. Наприклад: порушення режиму сну, роботи ШКТ (нудота, блювання), м’язові спазми. На цьому етапі потреба вживання наркотику викликана не бажанням знову випробувати відчуття ейфорії, а зняти симптоми синдрому відміни. Організм звик до споживання певної речовини, і коли цей процес припиняється, може наступати наркотична ломка.
  3. Деградація особи. 3 стадія наркоманії характерна тим, що з великими труднощами людина піддається лікуванню. Спостерігається значне погіршення фізичних та психологічних показників: зниження розумової активності, порушення роботи печінки, нирок та серцево-судинної системи.

Виведення опіуму з організму

Позбавлення організму від опіоїдних препаратів має різні терміни, залежно від дозування та особливостей організму. У середньому з крові людини речовина виводиться протягом 2-х діб, тоді як залишки можуть бути виявлені у зразку волосся протягом кількох місяців.
Найнадійніший, але не найпростіший спосіб позбутися речовини в організмі – припинення вживання наркотику. Також дієвим методом є детоксикація організму від наркотиків у спеціалізованому закладі. Кваліфіковані фахівці призначать детокс крапельниці згідно з раніше взятим анамнезом хворого. Використовуються спеціальні медикаментозні препарати виведення наркотиків з організму, зокрема: бупренорфин, налоксон. Блокатори опіоїдних рецепторів допомагають подолати важкі симптоми синдрому відміни.
Після реабілітаційних програм пацієнт обов’язково має пройти курс лікування, який прописується під конкретний випадок, а також реабілітаційний період для закріплення результату.

Опіоїдна наркоманія

Наслідки вживання опіоїдів

Наслідки наркоманії можуть бути важкими та непередбачуваними. Оскільки в організмі людини присутні рецептори, які взаємодіють з опіоїдами, залежність має швидкий розвиток. Часто наркоманам не вистачає звичної дози для отримання бажаного ефекту, тому вони вдаються до її збільшення, що може призвести навіть до смерті.

Можна виділити такі наслідки вживання наркотиків, які різко негативно впливають на психологічне та фізичне здоров’я людини:

  • порушення роботи шлунково-кишкового тракту: запори, діарея, нудота, блювання;
  • проблеми із серцево-судинною системою: тахікардія, аритмія;
  • можливість інфікування ВІЛ, СНІД, гепатит (через повторне використання голок);
  • депресивні періоди;
  • зменшення частоти дихання;
  • порушення роботи печінки та нирок;
  • загальне зниження імунітету, апетиту, втрата ваги;
  • зниження мозкової активності: сплутаність думок,
  • гальмування мови;
  • передозування;
  • коматозний стан.

Наслідки регулярного вживання опіоїдів відбивається також у соціальній сфері людини. Зміна кола спілкування, підвищені витрати, втрата інтересу до роботи, навчання, особистих контактів – аспекти, на які варто звернути увагу близькому оточенню. Можливо, людина потребує надання кваліфікованої допомоги.

Діагностика опіоїдної залежності

Лікування наркоманії завжди передує діагностика залежності людини. Її проводить лікар-нарколог та здійснюється у кілька етапів для виявлення наркотичної залежності.
Наркологічна клініка «Ренесанс-Київ» має низку кваліфікованих фахівців, які допомагають боротися з різними залежностями. Лікар-нарколог на першому прийомі збирає повний анамнез для пацієнта. Далі проводяться лабораторні дослідження: крові (якщо після вживання наркотику пройшло не більше 48 годин), сечі, слини або волосся.
Діагностика опіоїдної залежності – важлива складова процесу позбавлення від неї. Початковий етап дає можливість оцінки широкого спектру медичних, психологічних аспектів, які впливають перебіг залежності.

Лікування опіоїдної залежності

Будь-яка залежність людини – шлях у нікуди без своєчасного звернення за професійною допомогою. Лікування наркотичної залежності — довгий шлях, який мало хто може пройти, але заручившись допомогою кваліфікованих фахівців і підтримкою близьких людей, цю дистанцію можна пройти від початку і до кінця.

У реабілітаційній клініці для наркоманів “Ренесанс-Київ” працюють професіонали з багаторічним стажем допомоги та лікування від згубних звичок. Лікування опіоїдної залежності включає комплекс дій спрямованих на її подолання:

Детоксикація організму. Першим етапом йде повне рятування організму від наркотичних речовин. Перед цим лікар-нарколог збирає повний анамнез, а пацієнт здає необхідні аналізи для точної побудови схеми лікування.
Процес лікування. Він складається з кількох аспектів: медикаментозне, у тому числі може бути і підшивка від наркоманії, психотерапевтичні методи (індивідуальна робота зі спеціалістом та групові сесії з людьми, які мають таку саму проблему).
Реабілітація наркозалежних. Один із важливих етапів, успішне проходження якого попереджає повернення до наркотичної залежності.
Підтримка рідних та близьких, самостійний вибір відмови від наркотичних речовин та вибір професійного лікування, дуже важливі у боротьбі з тяжкою хворобою під назвою “наркоманія”.

Оцените эту страницу