- 05.12.2023
Лікування апатії в Києві
Апатія – це психологічний стан, який характеризується відсутністю інтересу та емоцій щодо навколишнього світу. Воно не завжди є хворобою. Може з’явитися внаслідок стресу, невротичного розладу або як реакція на тяжкі події. Тому важливо відрізняти апатію від депресії та інших психічних розладів. Лікування депресії – це триваліший і складніший процес.
Людина, яка перебуває в апатично-депресивному стані, відчуває байдужість до того, що відбувається, у неї відсутні позитивні емоції, а хобі більше не приносить задоволення. Часто такі люди вважають, що нічого не залежить від них, і немає сенсу щось робити.
Важливо наголосити, що апатія не завжди є патологічним станом. Іноді вона може виникати як нормальна реакція на сильні переживання чи тяжкі життєві обставини. Але якщо апатія триває тривалий час і серйозно обмежує життєву активність, слід звернутися по допомогу до фахівців.
Ціни на лікування апатії у клініці Ренесанс Київ:
Лікування апатії у Києві | від 3 000 грн |
Комплексне апатії в денному стаціонарі (лікування, проживання, харчування) | від 25 000 грн |
Лікування апатії у Києві в стаціонарі (у стаціонарі, 2-х, 3-х місна палата) | від 4 000 грн |
Лікування апатії в стаціонарі (VIP одномісна) | від 6 500 грн |
Консультація у клініці / онлайн | 900-2 500 грн |
Консультація лікаря вдома (психіатра, психотерапевта) | від 3 500 грн |
Причини виникнення апатії
Причини апатії можуть бути різноманітними. Однак найчастіше вона пов’язана з психічними захворюваннями, стресовими ситуаціями чи пережитими травмами. У жінок та чоловіків причини апатії можуть відрізнятися через індивідуальні особливості.
Причиною апатії у жінок можуть бути гормональні зміни, які найчастіше відбуваються під час менопаузи або після пологів. Надмірна тривожність, нервозність та проблеми зі сном можуть також викликати апатію. У чоловіків апатія може виявлятися внаслідок накопиченого стресу на роботі, складних стосунків чи важких життєвих ситуацій.
Також апатія може бути реакцією на тяжкі емоційні травми, смерть близької людини чи розчарування. Часто цей стан може бути пов’язаний з психічними розладами, наприклад, депресією, тривогою або неврозом. Консультація психіатра онлайн допоможе оперативно та зручно отримати допомогу від фахівця.
Заявка на консультацію
Види апатії
Апатичний стан може виявлятися в різних видах, і кожен із них вимагає свого підходу до лікування. Основні види апатії:
- Пасивна. Характеризується байдужістю до оточення, відсутністю інтересу до життя та негативним ставленням до себе. Людина з пасивною апатією схильна відкладати прийняття рішень, не відчуває радості від колишніх захоплень і прагне досягнення цілей.
- Травматична. Виникає після пережитих тяжких травм чи втрат. Це може бути пов’язане із втратою близької людини, важкими конфліктами чи розчаруваннями у стосунках.
- Реактивна. Реакція у відповідь на важкі життєві обставини або стресові ситуації. Людина відчуває втому від постійних тривог і негативних подій і стає байдужою до навколишнього світу.
- Хронічна. Характеризується тривалим станом байдужості незалежно від причини. Людина може довгий час залишатися апатичною і не відчувати радості від життя, що суттєво обмежує її можливості.
Оскільки кожна людина унікальна, то й види апатії можуть поєднуватися чи змінюватись в залежності від особистих особливостей та життєвих обставин.
Симптоми апатії
Визначити апатію за зовнішніми ознаками може бути складно, тому що вона завжди явно проявляється. Однак є кілька характерних симптомів, які можуть вказувати на апатію:
1.Постійна тривога та занепокоєння без причини. Такий стан часто спричиняє порушення сну.
2.Почуття тяжкості у грудній клітці. Людина відчуває фізичний тиск і дискомфорт у серці. Ці ознаки можуть супроводжуватися відчуттям тиску та затиску в грудях, що створює додатковий дискомфорт та страх.
3.Немає бажання щось робити. Людина не отримує позитивних емоцій від колишніх занять та хобі, у неї немає цілей та прагнень.
4.Байдужість до навколишнього. Зовнішній світ та люди перестають цікавити. Людина не реагує на події, які раніше викликали інтерес та емоції.
5.Емоційна холодність. Це серйозно псує стосунки з іншими людьми.
Наявність подібних симптомів є серйозним дзвіночком, що необхідно якнайшвидше звернутися за допомогою до фахівців.
Зовнішні ознаки апатії
Однією із зовнішніх ознак апатії є уповільнена реакція на те, що відбувається, а також замкнутість людини та почуття самотності. Він може залишатися байдужим до спілкування, не виявляти інтересу до подій та не реагувати на зовнішні стимули.
Крім цього, неважко помітити фізичні та психологічні зміни. Від порушення апетиту людина може почати змінюватися у вазі, а від нестачі сну виглядати втомленою. Психологічні ознаки апатії включають відсутність бажання підтримувати розмову, відстороненість тощо.
Апатія може бути різного ступеня тяжкості та виявлятися у кожної людини по-різному. Тому доцільно наполягти, щоб за наявності цих ознак ваш близький чи друг звернувся по допомогу до фахівців.
Методи лікування апатії у клініці Ренесанс Київ
Лікування психічних розладів проводиться як в амбулаторному, так і в стаціонарному режимі. Команда фахівців Ренесанс Київ складається з досвідчених психотерапевтів та психіатрів, які знають, чим лікувати апатію.
Перед початком лікування проводиться ретельне обстеження, щоб визначити причини розладу та розробити індивідуальний план, як упоратися з апатією конкретного пацієнта. Наша головна мета – допомогти пацієнтові повернутися до повноцінного та радісного життя.
Медикаментозне лікування у клініці Ренесанс Київ підбирається лікарями з урахуванням усіх фізіологічних та психологічних особливостей пацієнта. Ми використовуємо тільки перевірені препарати, які мають високу ефективність та безпеку.
Однак лікування апатії у нашій клініці не обмежується застосуванням лікарських препаратів. Ми також активно використовуємо психотерапевтичні методи:
- когнітивно-поведінкова терапія;
- гештальт-терапія;
- психодрама та інші.
Ці методи дозволяють звернутися до коріння проблеми та налагодити емоційний стан.
Досвідчені психотерапевти допомагають розібратися в емоціях та переживаннях, навчитися боротися зі стресом та знаходити радість у дрібницях життя. Разом із психіатрами вони розробляють індивідуальний план лікування із включенням психотерапевтичних сесій, медикаментозного лікування та підтримки у період відновлення.
Профілактика апатії
Хороший психіатр у Києві підкаже, як уберегтися від рецидивів. Рекомендується дотримуватись кількох правил профілактики:
1. Підтримувати здоровий спосіб життя. Необхідно займатися фізичним навантаженням, стежити за харчуванням, уникати шкідливих звичок.
2. Вчитися справлятися зі стресом, контролювати свої емоції, використовувати техніку релаксації та медитації.
3. Знаходити час для занять «для душі». Захоплення та хобі допомагають зберігати позитивний настрій та радість від проживання кожного дня.
4. Спілкування із близькими. Розмови та приємне проведення часу з близькими людьми відіграє важливу роль у профілактиці апатії.
5. Не плутати з поганим настроєм. Необхідно знати, скільки триває апатія, адже поганий настрій ще не означає, що у вас апатія. Вона триває набагато довше, ніж кілька днів, і має характерні симптоми.
Правильне розуміння своїх емоцій та вміння справлятися з труднощами допоможуть запобігти розвитку апатії та підтримувати гарний психічний стан.
Чому слід обрати клініку Ренесанс Київ для лікування апатії
Якщо вам необхідний психолог, доцільно звернутися до клініки Ренесанс Київ. Ми пропонуємо індивідуальний підхід до кожного пацієнта за допомогою передових методів лікування. Також ми надаємо послугу виклик психотерапевта додому. Самолікування може бути небезпечним для здоров’я, тому краще звернутися за допомогою до професіоналів. Ми надамо комфортні умови та забезпечимо повну конфіденційність.
Якщо ви помітили у себе симптоми апатії або помічаєте їх у своїх близьких, звертайтеся до клініки Ренесанс Київ. Наші психотерапевти та психіатри готові надати психологічну допомогу та повернути вам радість кожного дня. Можливо, це буде початком нового, більш яскравого та насиченого життя.