Анорексія – що це і як лікувати?

Анорексія – що це і як лікувати?

Царук Евгений Григорьевич

Царук Євген Григорович

Врач высшей категории - занимается лечением нарушения работоспособности, депрессивных состояний, страхов, тревоги, апатии, нарушением сна, шизофрении, психических расстройств у лиц пожилого и старческого возраста.

Для початку слід розібратися, що це таке – анорексія?

Цим словом називають захворювання, при якому у хворого повністю відсутнє почуття голоду, ніякого потягу до їжі немає, а втрата ваги при цьому дуже значна. Звичайно ж, як наслідок недоїдання розвивається безліч супутніх захворювань внутрішніх органів, аж до їхньої повної відмови. Підступність цієї хвороби в тому, що вона поступово і невблаганно відбирає у людини її головне багатство життя.

Заявка на консультацію

Вартість лікування анорексії в клініці Ренесанс-Київ

Комплексне лікування психічних розладів (лікування, проживання, харчування)від 25 000 грн
Лікування психічних розладів амбулаторно2 000 грн

Лікування психічних розладів у стаціонарі

3 500 грн

Лікування психічних розладів на дому (у Києві)

3 800 грн

Лікування депресії

від 3 000 грн

Як лікувати анорексію?

Щоб розпочати лікування анорексії, необхідно визнати сам факт наявності захворювання. Це досить складно, тому часто, без досвідченого психолога тут не обійтися. На жаль, більшість тих, хто страждає цією недугою, заперечують наявність у себе хвороби, а як наслідок, довго відмовляються отримувати лікування від анорексії і звертаються до фахівця вже на тому етапі, коли все знаходиться в дуже занедбаному стані, тим самим ускладнюючи процес лікування.

Лікування нервової анорексії, як і будь-яких інших психологічних захворювань, звичайно ж краще проводити в стаціонарі, хоча випадки, не дуже складні, можна лікувати і амбулаторно.

Етапи лікування:

  • повернення до нормальної життєдіяльності організму та поступовий набір ваги;
  • лікування психологічному рівні.

На першому етапі можливе застосування антидепресантів та будь-яких седативних препаратів. Це робиться з метою зменшити напругу та нервове перезбудження пацієнта, т.к. при повному виснаженні організму часто розвиваються серцеві захворювання, які можуть призвести до зупинки серця. Пацієнти, які отримують лікування від анорексії, постійно перебувають під контролем фахівців різного профілю. Розробляється індивідуально підібрана дієта, а у важких випадках годування проводять за допомогою трубки. Середній набір ваги людини на цьому етапі становить до 6 кг за 3 тижні. За хворими ведеться постійний контроль, щоб вони не викликали у себе блювання або не позбавлялися їжі будь-яким іншим шляхом.

Другий етап є найскладнішим. Потрібно позбавити людини від нав’язливих думок, тривожності та агресивної поведінки. Особливо уважно стежать за пацієнтами, схильні до викликання штучної блювоти, т.к. саме вони найбільш схильні до рецидивів. У тому випадку дуже ефективна психотерапія із застосуванням гіпнозу.

Особливості розвитку анорексії

У різні періоди розвитку людства жіноче тіло та зразки краси значно змінювалися. У той же час можна простежити тенденцію, що саме пишні форми були більш затребуваними серед чоловіків, а худорлявість часто була ознакою нестачі в сім’ї. Але в останнє століття погляди значно змінилися, а дівчата намагаються щосили сподобатися представникам сильної статі і заволодіти їхньою увагою. Тому не дивно, що лікування анорексії Київ стає все більш поширеним у наш час.

Ознаки захворювання

Хвору людину можна визначити завдяки тому, що вона не бажає зберігати певні пропорції тіла, які зумовлені її зростанням або віковими критеріями. Стандартна вага людини, яка вже давно була визначена дієтологами, визначається завдяки простій формулі – зростання пацієнта в сантиметрах мінус 105. Прийнятна маса тіла має становити мінімум 85 відсотків від показників, які визнані оптимальними.

Лікування анорексії потрібне у разі, якщо людині недостатньо дотримання подібних правил і вона додатково починає знижувати масу тіла. Втрата ваги може відбуватися у різний спосіб. Анорексія лікування Київ прогресує тільки в тому випадку, якщо людина свідомо має намір втратити свою нормальну вагу, ставлячи перед собою цілі, що не відповідають здоровому глузду.

Втратити вагу можна у різний спосіб:

  • обмежуючи обсяг вживаних калорій та їжі;
  • здійснюючи очищення організму завдяки клізмам, мимовільній блювоті та іншим методам.

Анорексія, лікування якої демонструє хороші результати, зазвичай прогресує протягом трьох стадій. Перша з них полягає в тому, що дівчина починає вважати свою зовнішність ущербною, спостерігаючи повноту, яка в більшості випадків є уявною. Лікування анорексії Київ на ранньому етапі дозволяє отримати найвищі результати.

Другий етап зазвичай починається зі спроб голодування. Успіхи, які вдається досягти в даному випадку, зазвичай призводять до прагнення закріпити їх, переходячи на ще жорсткіші дієти з метою досягти помітних результатів. Анорексія, лікування якої можна розпочати прямо зараз, на даному етапі може призводити до початку розпаду тканин, що спричиняє зниження апетиту. У результаті можна зіткнутися із ситуацією, коли шкіра молодої і навіть юної дівчини виглядає в’ялою та синюшною. Можуть з’являтися м’язові спазми.

Анорексія, лікування Київ якої дозволяє відновити організм, стане найкращим рішенням для хворих. Найскладнішим воно є тоді, коли починається третя стадія, оскільки відбувається дистрофія органів прокуратури та систем. Тому важливо своєчасно звернутися до фахівців, які зможуть зупинити руйнівні процеси та врятувати життя людині. Лікування анорексії інноваційними методами дозволяє привести організм до ладу.

Оцените эту страницу