Кодування від наркотиків

Кодування від наркотиків

В Україні наркотики вживають 1-1,5 млн осіб, причому щороку ця кількість зростає на 8-10%. Процес позбавлення від наркозалежності трудомісткий, вимагає фінансових вкладень і залежить від бажання самого наркомана і від позиції його сім’ї. Наркозалежність – не вирок. Хвороба піддається лікуванню, і сьогодні існує кілька ефективних методів боротьби з нею.
Кодування від наркоманії, як і інше медичне лікування, є цілим комплексом методів впливу на психіку та організм пацієнта. Мета кодування – сформувати у залежного жорстку установку відмовитися від вживання заборонених речовин.
Процедура кодування впливає на хворого по-різному:

 • Ослаблення потягу до наркотиків та бажання «змінити реальність». Як результат – виключення епізодів вживання наркотиків.
 • Блокування ейфоричного стану та зміненого стану свідомості за рахунок прийому наркотику. Тобто, епізод вживання є, а ефект відсутній. Через це втрачається сенс прийому наркотичних препаратів.
  Кодування має позитивні та негативні сторони. Головний плюс – невеликий період лікування, а мінус – не в кожному випадку сила психологічного впливу є достатньою для зміни внутрішніх установок залежного пацієнта. Фахівці нашої клініки нагадують, що залежні люди мають інстинкт самозбереження «зламаний», а більшість життєвих процесів пов’язані з вживанням наркотику.
 

Ціни кодування від наркотиків у клініці «Ренесанс Київ»

 
Кодування, підшивкавід 4 800 грн
Підшивка від наркотиківвід 15 000 грн
Лікування наркоманії в Києвівід 3 800 грн
Комплексне лікування наркозалежності (лікування, проживання, харчування)від 25 000 грн
Первинна діагностика нарколога, підбір курсу лікування900-1 800 грн 
Детоксикація від наркотиків у стаціонарівід 4 000 грн

Методи кодування від наркотиків

Перш ніж зрозуміти, як працює кодування, необхідно розібратися в теорії та існуючих методах кодування. До найефективніших відносять:

 • Фармакологічний чи медикаментозний. Цей метод терапії вважається найшвидшим і найдієвішим. В організм залежного вводиться блокатор, який або мінімізує дію наркотику, або при вживанні викликає у хворого погіршення загального стану з яскраво вираженими проявами інтоксикації.
 • Психотерапевтичний. Наркоманія насамперед психологічна проблема, передумови якої – темперамент, особливості характеру та особистості. Домогтися повної відмови від наркотиків та закріплення стійкого результату складно без урахування цих факторів. Психотерапія допомагає виявити чинники залежності, зняти тривожність, виробити мотивацію до ведення здорового життя, соціалізуватися. До психотерапії відносять індивідуальні та групові сеанси, когнітивно-поведінкові методики, гіпноз та ін.
 • Фізіотерапія. Може застосовуватись на основному етапі лікування або при реабілітації. Найбільш популярні фізіопроцедури – електросон, терапія ксеноном, магнітотерапія, голкорефлексотерапія. Такі процедури допомагають розслабитися та відволіктися, відновити здоров’я фізичне та психологічне, налагодити правильну роботу головного мозку та внутрішніх органів.
  Кожна з методик має свої показання та протипоказання. Застосування того чи іншого підходу залежить від стадії та типу наркотиків, який приймає хворий. Оптимальний метод лікування визначає нарколог. Як правило, у сучасних наркологічних центрах, у тому числі й у «Ренесанс-Київ», застосовується комплексний підхід. Комплексна терапія допомагає позбутися не тільки наслідків прийому наркотиків, але й усунути фактори психологічної залежності, пройти реабілітацію, повернутися до життя в суспільстві.

Заявка на консультацію

Кодування від наркотиків

Як проводять кодування від наркотиків

Кодування від наркоманії має проводитися лише під наглядом нарколога, після консультації з психологом. Наприклад, підшивка наркоблокатора під шкіру повинна проводитись в умовах стаціонару, у стерильних умовах та за участю кваліфікованого медперсоналу. У клініці «Ренесанс-Київ» підшивка проходить у кілька етапів:
1. Обробка шкіри антисептичним засобом.
2. Місцеве знеболювання ділянки, на якій підшиватиметься капсула (найчастіше це зона під лопаткою).
3. Розріз шкіри, створення каналу для імплантації капсули із препаратом.
4. Закладання спеціального шприца з контейнером під стерильну капсулу та її введення.
5. Накладання швів та стерильної пов’язки.
Після підшивки перша доза препарату потрапляє у кровотік через 24-36 годин. При застосуванні наркоблокаторів не можна вживати алкоголь, седативні засоби та транквілізатори. Щоб уникнути подальших зривів, найефективніше пройти повний курс лікування в наркології – відновити психологічний стан та здоров’я.

Наркоблокатори

Незважаючи на те, що проблема наркотичної залежності відома вже давно, ефективних препаратів, які використовуються як імплантат для підшивки, поки що мало. Найчастіше кодування від наркотиків методом підшивки у клініках, у тому числі й у нашому центрі, проводиться за допомогою налоксону та налтрексону. Ці препарати однаково ефективні та впливають на організм за однаковими механізмами.
Налоксон застосовують для усунення симптомів передозування опіатами (героїн, морфін і т.д.), препарат відновлює правильний ритм серцебиття та дихання. Налтрексон показаний у випадках застосування пацієнтом опіатів раніше.
Після вшивання капсули та потрапляння діючої речовини до крові його концентрація підтримується на необхідному рівні. Принцип дії препаратів впливає на опіатні рецептори, що блокує ефект впливу заборонених речовин на організм. Ще один прийом дози стає безглуздим, оскільки наркоман не відчуває ейфорії.

Підготовка пацієнта до кодування наркотиків

Кодувати людину від наркотиків можна лише після виведення з організму наркотичних речовин, продуктів їхнього розпаду та токсинів. Для цього проводиться детоксикація або її швидкий варіант, який дозволяє вивести все непотрібне з організму без фізичної та психологічної ломки під загальним наркозом. Процедура ультрашвидкої опіоїдної детоксикації (УБОД) проводиться медикаментозно. Займає трохи більше 8 годин.
Також закодуватися від наркотиків не можна без ще одного етапу підготовки – збирання докладного анамнезу. Лікарю необхідно обов’язково з’ясувати стаж прийому наркотиків, стадію залежності, стан здоров’я, наявність хронічних захворювань та непереносимість тих чи інших лікарських засобів. Також перед хірургічною підшивкою хворого консультує психолог, щоб допомогти підготуватися до процедури морально та налаштуватися. Без згоди самого залежного лікування неможливе.

Лікування від наркоманії у клініці «Ренесанс-Київ»

Кодування від наркотиків у Києві у центрі «Ренесанс-Київ» має незаперечні переваги:

 • лікарі-наркологи та психологи, досвідчений медичний персонал роблять терапію безпечною та ефективною;
 • гарантована анонімність,
 • захист персональних даних;
 • адекватні ціни кодування від наркотиків;
 • лікування із проживанням у комфортних палатах;
 • можливість викликати фахівця додому;
 • використання сучасних методик та апаратури, комплексна терапія;
 • індивідуальний підхід.
  Пристрасть до наркотиків – серйозна залежність, яка без допомоги та належного лікування здатна занапастити життя наркомана та його сім’ї. Успішне звільнення від наркозалежності можливе лише у такій сучасній клініці, як «Ренесанс-Київ».
Оцените эту страницу