Як відучити чоловіка грати в комп’ютерні ігри?

Як відучити чоловіка грати в комп’ютерні ігри?

Царук Евгений Григорьевич

Царук Євген Григорович

Врач высшей категории - занимается лечением нарушения работоспособности, депрессивных состояний, страхов, тревоги, апатии, нарушением сна, шизофрении, психических расстройств у лиц пожилого и старческого возраста.

Ігри у різних варіаціях – бич сучасного суспільства. Надмірне захоплення азартними та комп’ютерними розвагами призводить до психологічної залежності, якої особливо схильні чоловіки. У представників сильної статі є так званий ген переможця. Тому їх тягне на славні подвиги хоч би у віртуальному світі.

Як відучити чоловіка грати в комп’ютерні ігри, пояснюють фахівці в галузі психології. Ігроманія призводить до серйозних проблем у сім’ї, коли чоловік більшу частину часу проводить за ПК. Чоловік втрачає інтерес до роботи та домашніх обов’язків, мало займається вихованням дітей та ігнорує дружину. Існують дієві способи, як відучити чоловіка грати в комп’ютерні ігри. Але спочатку треба розібратися в ситуації, тверезо, об’єктивно та холоднокровно оцінити наслідки захоплення чоловіка. 

Ціна лікування ігроманії в клініці «Ренесанс Київ»

Комплексне лікування ігроманії (лікування, проживання, харчування)від 25 000 грн
Лікування ігроманії в Києві
3 500 грн
Лікування ігроманії амбулаторно2 000 грн
Лікування ігроманії в стаціонарівід 3 000 грн

Заявка на консультацію

Чому чоловіки грають у комп’ютерні ігри?

Як відучити чоловіка від комп’ютера, цікавляться багато жінок. Питання ігрової залежності може торкнутися будь-якої родини. Ця проблема виникає у подружніх пар, що різний час прожили разом. Якщо сім’я відсувається «на потім», а на передньому плані у чоловіка тільки гри, настав час бити на сполох. Щоб відволікти чоловіка від віртуального світу, важливо розуміти причини, чому чоловіки грають у комп’ютерні ігри:

 • Проходження складних рівнів або купівля нового танка в грі допомагає зняти стрес і напругу, що накопичився за день.
 • Гра сприяє вивільненню негативних емоцій, у багатьох випадках стає альтернативою куріння та вживання алкоголю.
 • У чоловіків внаслідок ґендерної соціалізації сильно розвинена спрага азарту, адреналіну та ризику.
 • До ігрової залежності призводить почуття незадоволеності та життєві труднощі.
 • У реальному житті чоловіки відсутні яскраві цікаві моменти, все буденно і пересічно.
 • Ігроманія може бути ознакою різноманітних психічних відхилень.

Як відучити чоловіка грати в Танки онлайн або в інші ігри, залежить від складності проблеми. Якщо чоловік проводить за ПК небагато часу, не вкладає гроші в «прокачування» облікового запису, продовжує приділяти увагу дружині та дітям, розглядати захоплення можна як безпечне хобі.

Вирішуючи, як відучити чоловіка від гри в Танки, Асфальт, стрілялки чи пісочниці, потрібно розуміти небезпеку ситуації. Залежність має серйозні наслідки. Чоловік відмовляється проводити дозвілля іншими способами. У процесі гри відчуває емоційне збудження, і якщо гравця відволікають, він виявляє дратівливість і навіть агресивність. Надмірне захоплення призводить до ігнорування сну, їди, необхідності ходити на роботу. В результаті чоловік починає вкладати гроші в покупку ігрових «фішок», витрачаючи сімейний бюджет на своє захоплення. 

Чи вважається ігроманія залежністю?

Фахівці дають роз’яснення, хто такий ігроман. Це людина, схильна до ігрової залежності з порушеннями в суспільній, робочій, навчальній, особистій та інших сферах життєдіяльності. Ігроманія – не розвага, а небезпечне захворювання. Це особливий стан психіки, при якому людина відчуває непереборну потяг до ігор, що виражається в неконтрольованому залученні до ігрового процесу.

Наслідки ігрової залежності носять складний, важковиліковний характер. Болюче захоплення розвивається з простого інтересу до комп’ютерних та азартних ігор. З 1 січня 2022 року ВООЗ офіційно класифікувало захоплення іграми на ПК, що переросло у залежність, як статус хвороби з присвоєнням коду МКБ-11 – адиктивний розлад поведінки. У чому виражаються психічні порушення:

 • втрата контролю за грою;
  людина продовжує грати незалежно від настання
 • негативних наслідків;
 • прояв роздратування у разі відсутності доступу до улюбленої гри, що супроводжується нав’язливими думками про розвагу.

Вибір способів, як позбутися ігроманії, залежить від ступеня розвитку ігрового розладу. Звичайне захоплення іграми який завжди трансформується у залежність. Якщо чоловік проводить за ПК певний час на дозвіллі, не втрачає інтерес до сім’ї, роботи, хобі, негативних наслідків не виникає. На думку медиків, ігри з перервами чи кілька днів на рік не викликають ігроманію. Діагностувати хворобливий стан можуть лише фахівці. 

Способи відучити чоловіка від комп’ютерних ігор

Перед тим, як відучити чоловіка від комп’ютерних ігор, потрібно точно впевнитись у наявності проблеми. Основними ознаками залежності є:

 • прагнення чоловіка до комп’ютера за першої ж можливості;
 • відмова від їжі або прийом їжі прямо перед ПК;
 • часте скачування або купівля нових ігор;
 • неконтрольованість часу;
  вигадування причин невиконання різних прохань тощо.

Коли чоловік грає в танки, як відучити його від комп’ютера, потрібно вибирати з урахуванням багатьох нюансів. Необхідно брати до уваги характер чоловіка, стосунки подружжя, загальний стан здоров’я людини. Існують різні способи, як позбавитися залежності від комп’ютерних ігор:

 • Спокійна серйозна розмова. Потрібно спробувати пояснити чоловікові небезпеку ігроманії, показати занепокоєння щодо залежності чоловіка, виявити турботу про його здоров’я.
 • Уважне ставлення, постійне спілкування. У більшості випадків чоловік просто потребує турботи. Захоплення іграми може бути відчуття самотності, непотрібності, незадоволеності відносинами.
 • Захоплення новим цікавим заняттям. Якщо чоловік має багато вільного часу, йому стає нудно. Потрібно зайняти чоловіка чимось або дати якесь доручення. Обов’язково подякувати за допомогу.
 • Проведення спільного дозвілля. Ніколи не зайве разом сходити в кіно, на концерт, на спортивний матч. Хороший ефект має проведення вихідних всією сім’єю на пікніку, у поході, поїздці на дачу.
 • Залучення дружини до комп’ютерних ігор. Жінка може піти радикальним шляхом і також почати грати. Чоловікові доведеться самому готувати вечерю, прати, забирати. Таке життя чоловікові не сподобається, і це може сприяти відмові комп’ютерних ігор.
 • Звернення до спеціаліста. Якщо проблему не можна вирішити жодним із перерахованих способів, варто відвідати психолога. Важливо, щоб чоловік погодився на сеанси психологічної допомоги. Залежність від ігор лікують психотерапевтичним та медикаментозним шляхом.

Якщо у чоловіка виявляються симптоми ігроману, жінці потрібно поводитися з чоловіком правильно. Крики, погрози та шантаж ні до чого доброго не приведуть. Тільки спокійні розмови, тактовне ставлення, вияв турботи та уваги допоможуть разом подолати проблему ігрової залежності.

Оцените эту страницу