Як кинути палити?

Як кинути палити?

Сьогодні статистика людей, які вживають тютюнові вироби, невблаганно зростає – вже понад 1,2 млрд людей на планеті, серед них близько 700 млн — це підлітки та діти.

Куріння – небезпечна залежність, оскільки йде звикання, та був постійне збільшення дози – спочатку 5-7 сигарет щодня, потім 20 і більше. Це не тільки добровільне отруєння себе, оскільки тютюновий дим, має у своєму складі шкідливі речовини (чадний газ, вуглекислота, аміак тощо), а й негативний вплив на оточуючих.

Відмовитися від куріння можна ще й через шкоду власному здоров’ю. Крім зовнішніх показників (явно виражені зморшки на обличчі, жовтизна зубів, сіруватий відтінок шкіри), викурена сигарета завдає шкоди всім системам організму людини. Ви наражаєте себе на ризик виникнення таких хвороб: ішемічна хвороба серця, гіпертонія, рак легень і тд.

Тому зараз варто задуматися про своє здоров’я та ваших близьких. Адже навіть “одноразові”, які стали дуже модними, особливо серед молодих людей, мають такий самий негативний вплив на організм. Про те, як позбутися куріння – читайте у нашій статті.

Ціни лікування наркоманії в клініці «Ренесанс-Київ»

Лікування наркоманії в Києві від 3 800 грн
Комплексне лікування наркозалежності (лікування, проживання, харчування)від 25 000 грн
Лікування наркоманії амбулаторно 2 000 грн
Лікування наркоманії в стаціонарівід 3 500 грн
Первинна діагностика нарколога, підбір курсу лікування900-1 800 грн 
Онлайн консультація нарколога: Viber, WhatsApp, Skype, Telegram, Zoom – 45/60 хв.900-2 500 грн 
Консультація нарколога900-1 800 грн

Як швидко кинути палити – методика?

Кинути курити швидко і легко – завдання не просто. На жаль, якщо у вас великий стаж вживання тютюнових виробів за один день попрощатися з цією звичкою не вийде. Перед тим, як остаточно кинути палити, повинен бути підготовчий період. У цей час ви можете розповісти друзям, рідним, колегам про свій намір та отримати їхню підтримку. Постарайтеся якнайменше часу проводити в оточенні людей, що палять, або навіть попросити їх кинути разом з вами. Головним двигуном у цьому процесі буде ваша мотивація – пропишіть пункти, навіщо потрібно кинути курити і тоді буде легше переносити перші тижні відмови від цигарки.

Легкий спосіб кинути палити

“Як легко кинути палити?” – саме ця фраза звучала хоча б раз у голові у залежної людини, а в результаті щоразу повертався до сигарети. Легкого способу немає. Це дуже копітка робота над самим собою, де вирішити проблему може лише той, хто зіткнувся з нею. Позбутися поганої звички можливо тільки доклавши всіх можливих зусиль, з правильною підготовкою та прописаними цілями, яких хоче досягти людина. Завзятість і терпіння – основні критерії цьому нелегкому, але правильному шляху.

Альтернатива курінню

Сьогодні існує безліч альтернатив куріння. Якщо буде правильною метою, то нікотинову залежність можна подолати без медикаментозного втручання.

Продукти, які можуть допомогти відволікти куріння

  1. Молоко. Багато курців кажуть, що це досить хороший продукт для тих, хто бажає позбутися згубної звички. Після випитої склянки смак сигарети буде неприємним і вам не захочеться її викурити. Також відомий спосіб, коли молоко занурюють тютюнові вироби, потім висушують і дають курцеві. Гіркота, яку він відчує, буде настільки сильною, що докурювати не захочеться.
  2. Цитрусові. Їхня кислота не викликає потягу до сигарети, а значить згасити її можна часточкою лимона, мандарину, або апельсинового фрешу.
  3. Селера. Його потрібно довго і ретельно прожувати, що може відволікти думку про куріння. До того ж смак цигарки після цього овочів досить неприємний.
  4. Гіркий шоколад. Цей продукт наситить вас потрібною глюкозою, тому відмова від сигарети не здаватиметься такою руйнівною для вас.

Якщо ви стали на шлях позбавлення від нікотинової залежності, то пропонуємо вам план відмови від куріння:

  1. Скажіть вашому оточенню про прийняте рішення і попросіть, щоб ті не курили у вашій присутності. Також постарайтеся уникати цього самі: не виходьте на курилку, навіть просто постояти поряд і попити каву. Це може спровокувати ваше неокрепшее бажання і тоді все доведеться починати спочатку.
  2. Не куріть у вільні моменти вдома чи на роботі.
  3. Заберіть усе, що може нагадати вам про куріння: попільнички, запальнички тощо.
  4. Замініть куріння – наприклад, заняттям спортом чи іншою рухомою діяльністю.
  5. Пийте багато води, бажано маленькими ковтками.
  6. Менше вживайте солодощі.
  7. Уникайте алкоголю у перші тижні відмови від нікотину.

Заявка на консультацію

Як кинути палити?

Лікування залежності

Лікування залежності від куріння починається з визначення її ступеня і включає медикаментозну никотинзаместиетльную терапію. Ефективні засоби у боротьбі з курінням:

  1. Пластир. Дуже зручний у використанні та призначений для тих, хто хоче кинути курити остаточно. Пластир прозорий та не вимагає зміни протягом 16 годин. У разі високої залежності можна комбінувати з іншими препаратами.
  2. Жувальні гумки. Допомагають знизити симптоми відміни нікотину. Безперечний плюс цих жуйок – різна кількість нікотину, що містить. Тому можна легко підібрати дозу з огляду на ваш ступінь залежності.
  3. Пігулки. Цей вид препарату полегшує нікотинову абстиненцію. Активні речовини потрапляють усередину зі слиною та мають накопичувальний ефект. Таким чином, у людини виробляється огида до нікотину після декількох прийомів препарату.
  4. Спрей. Підходить для адаптивнішого способу кинути палити. Флакон-дозатор містить 150 доз нікотину. Після розпилення в ротовій порожнині всмоктується слизовою оболонкою і через пару хвилин потяг до сигарет слабшає.

Важливий момент – самостійне призначення лікарських препаратів може не тільки не допомогти з вирішенням проблеми, а й посилити її. Тому важливою є консультація лікаря, який підбере вам дозування препарату.

Чи можна кинути курити назавжди?

Куріння – ритуал, який повторюється день у день: виходити на перекур із колегами по роботі, друзями на вечірці. Однак майже у кожного курця хоча б раз виникала думка “хочу кинути курити назавжди”. Варто врахувати, що не всім виходить досягти бажаного результату. Хтось зривається і починає, потім знову кидає, потім знову починає. Таких спроб може бути багато. Головне дотримуватися поставленої мети, суворо йти за правилами, мати сильну внутрішню мотивацію і тоді все вийде.

Як кинути палити в домашніх умовах?

У сучасному світі кинути палити можна і в домашніх умовах, не вдаючись до допомоги спеціалістів. Існують як народні, і самостійні психологічні методи. Найефективніший спосіб кинути палити в домашніх умовах – ваша цілеспрямованість і розуміння навіщо потрібно позбутися згубної звички.

Лікарська допомога

Люди з нікотиновою залежністю, які не здатні самостійно позбутися її, задаються питанням “який лікар допоможе кинути палити”. З цією проблемою ви можете звернутися до нарколога, психотерапевта, який має спеціальну підготовку у відмові куріння. Ці фахівці зможуть виписати вам діючі препарати у боротьбі з потягом до куріння.

Нікотиновий пластир та жуйка

Нікотиновий пластир – це сучасний спосіб, який допомагає позбутися бажання курити та синдрому відміни (абстиненції) на весь день. Як працює нікотиновий пластир? Пластир створює умови для вступу до організму очищеного нікотину, що допомагає задовольнити добову потребу в ньому. Дія препарату залежить від дозування:

  • 15 міліграмів для пластиру з 16-годинною дією;
  • 21 міліграм для пластиру з 24-годинною дією.

Пластир із 24-годинною дією був розроблений для тих, хто закурює першу сигарету, тільки розплющивши очі. Його зручно використовувати через свій напівпрозорий вигляд, який практично непомітний для оточуючих.

Існують також нікотинові жувальні гумки, які досить популярні. Щоб отримати максимальний ефект, потрібно кілька разів пожувати жуйку, потім потримати в роті десять секунд, потім знову повторити цей цикл. Рекомендують використовувати десять жуйок на день протягом як мінімум шести тижнів.

Гіпноз чи кодування від куріння

Багато людей у ​​пошуку легкого способу позбавитися залежності задаються питанням “чи можна кинути палити за допомогою гіпнозу?”. Лікарі стверджують, що кодування не повністю вирішує проблему. Існує ризик, що через деякий час людина може зірватися і знову пристати до згубної звички. Проте як працює кодування від сигарет? Кодування гіпнозом проти куріння має на увазі введення пацієнта в гіпнотичний транс, під час якого людина може легко піддатися впливу. Фахівець може налаштувати пацієнта, створивши підсвідоме блокування, що сприяє відторгненню людини від куріння тютюну. Обов’язковим пунктом є сильне бажання кинути курити у пацієнта. При необхідності фахівці застосовують техніку шокуючого навіювання, в процесі якого пацієнта підсвідомо переконують у тому, що вживання нікотину викликатиме сильний фізичний біль.

Акупунктура як спосіб кинути палити

Одним із традиційних східних способів боротьби з курінням можна назвати акупунктуру. Варто пам’ятати, що акупунктура проти куріння зможе допомогти лише у комплексі з іншими варіантами лікування.

  • Акупунктура — це точковий вплив за допомогою голок для зменшення болю та покращення загального стану організму.

Існує особливий тип акупунктури, який найчастіше використовується для боротьби із залежністю – акудетокс. Він полягає в тому, що вводяться голки у зовнішню частину вуха і впливають на п’ять основних точок, які допомагають курцям кинути. Сеанс триває близько 30 хвилин. Рекомендують проходити від двох процедур. Кількість сеансів завжди підбирається індивідуально, залежно від тривалості вживання, частоти куріння та ін.

Спорт у боротьбі з курінням

Заняття спортом є відмінним помічником у рятуванні від нікотинової залежності. Це може бути будь-який рух – прогулянки на свіжому повітрі, або виконання вправ у спортзалі. Фізичні вправи сприяють звільненню гормонів, які покращують ваше самопочуття і можуть послабити почуття стресу або занепокоєння, спричинені відмовою від нікотину. До того ж, заняття спортом зменшує ризик появи зайвої ваги у курців, які намагаються замінити сигарету їжею.

Читання книг, які допомагають кинути палити

Нерідко люди вдаються до прочитання різної літератури, щоб подолати нікотинову залежність.

  • Головним бестселером у цій галузі є книга Аллена Карра «Легкий спосіб кинути палити». Його метод демонструє ефективність і має величезний успіх у багатьох країнах світу. Унікальний метод Аллена Карра включає: відсутність тактики залякування, відсутність набору ваги в процесі відчуження звички, зникнення психологічної потреби курити.
  • Ще одна книга “Як кинути курити і назавжди відмовитися від куріння” Джилліан Райлі спрямована на те, щоб дати курцям розуміння своєї нікотинової залежності, що дозволить їм позбутися її. Книга пропонує покрокову програму, мета якої допомогти вам відмовитися від куріння навіть у стресових ситуаціях або коли виникає нудьга.

Мотивація кинути палити

Один із важливих пунктів при позбавленні згубної звички – мотивація. Мотивація кинути курити в кожної людини індивідуальна. Щоб отримати позитивний результат, рекомендується записати причини, з яких ви хочете це зробити. Наприклад, відмовляючись від куріння, ви можете зберегти кілька коштів, які надалі можуть використовуватися з більшою користю.

Одна з головних мотивацій проти куріння – це покращення фізичного здоров’я. Мета повинна привести вас до успіху, оскільки знижується ризик захворіти на широкий список хвороб (гіпертонія, рак легень, серцево-судинних захворювань). Хороший спосіб кинути палити – заручитися підтримкою близьких. Якщо у вашому оточенні є курці, ви можете попросити кинути курити разом. Також ви повинні призначити точну дату, коли збираєтеся остаточно кинути палити. Бажано вибирати протягом кількох тижнів, оскільки існує ризик втрати інтересу та повернення до згубної звички.

Як кинути палити?

Як кинути палити народними засобами?

Багато людей, які хочуть кинути погану звичку, але не можуть зробити це природним шляхом і порушують питання “як позбутися куріння народними засобами?”.

  1. Рясне пиття. Щоразу, коли виникатиме бажання покурити – випийте кілька ковтків води. Крім того, вода також хороший помічник при виведенні токсинів з організму, тому намагайтеся більше випивати.
  2. Відвар із вівса. Один з найкращих домашніх засобів у боротьбі зі згубною звичкою. Вам знадобиться столова ложка мелених вівсяних пластівців та 2 склянки окропу. Залишіть на ніч, а вранці прокип’ятіть близько 10 хвилин. Відвар необхідно пити після кожного їди. Овес допомагає детоксикації організму та знижує потяг до куріння.
  3. Імбирний сік. Найбільш поширений симптом відмови від куріння – нудота, яку можна легко полегшити, прийнявши сік імбиру.
  4. Лакрична паличка. Одним із найбільш природних засобів утриматися від куріння є жування палички солодки щоразу, коли ви відчуваєте бажання закурити.
  5. Трав’яні сигарети. Вони складаються з трав, таких як м’ята, кориця, ваніль, лакриця, лемонграс. Ці безнікотинові сигарети добре впливають на харчову та дихальну системи.

Однак ви повинні пам’ятати, що самостійне лікування від куріння народними засобами не завжди може дати позитивний результат. Якщо вам не вдається самостійно подолати нікотинову залежність – зверніться до фахівця, який вам допоможе у вирішенні цієї проблеми.

Запитання та відповіді про куріння

Нікотинову залежність за своїм сильним впливом на нервову систему можна порівняти з наркотичною. В даний момент ви не зможете позбутися цієї звички, тому потрібно бути мотивованим на шляху до життя без цигарок. Однак якщо поставити собі за мету кинути назавжди куріння тютюнових виробів, то це цілком можливо.
Основна проблема, яка заважає кинути палити – синдром відміни (абстиненції). Це результат залежності від нікотину, що знаходиться у тютюнових виробах. Оскільки він має психоактивну дію, потрапляючи в головний мозок, нікотин активує "гормони задоволення". При недостатньому отриманні гормону людина збільшує дозу нікотину і таким чином потрапляє в залежність.
Щоб визначити ступінь власної нікотинової залежності, необхідно пройти тест Фагерстрема і відповідно до кількості набраних балів (від 1 до 10) ви зможете дізнатися, наскільки сильна у вас пристрасть до нікотину.
Оцените эту страницу