Галюциногенні гриби – ефект, шкода, залежність

Галюциногенні гриби – ефект, шкода, залежність

Галлюциногенні гриби – це досить поширений і популярний вид наркотичних засобів природного походження. У своєму складі “чарівні” гриби мають речовину – псилоцибін, яка негативно впливає на органи центральної нервової системи. Воно провокує виникнення психологічної залежності в людини після неодноразового вживання. “Психоделічні”, “магічні” або “веселушки гриби”, як їх ще називають наркомани, мають різні зовнішні характеристики залежно від виду. В основному, у галюциногенів довга, тонка ніжка білого, кремового або світлого коричневого кольору, а шапка – округлої або опуклої форми від світло-коричневого до темно-коричневого забарвлення. Докладніше, про те, що таке псилоцибінові гриби, про наркотичний ефект грибів, ознаки та симптоми вживання наркотиків, а також про основні методи лікування наркотичної залежності, розповідаємо у статті.

Дія наркотику на організм

Дія галюциногенних грибів може залежати від дозування, різновиду та індивідуальних особливостей організму. Важливо пам’ятати, що наркотик може викликати зміни у свідомості людини, які можуть призвести до згубних наслідків. У період “грибного” тріпу, який починається після 20-30 хвилин від вживання і закінчується через кілька годин, найбільш виражені наркотичні ефекти:

 • спотворення часу та простору;
 • загальмованість рухів;
 • яскраві візуальні галюцинації;
 • розслабленість, а деяких випадках навпаки — збудженість;
 • зміни сприйняття звуку та світла;
 • підвищена чутливість до оточуючих.

При тривалому вживанні у людини можуть з’являтися флешбеки (повернення галюцинацій через якийсь проміжок часу після припинення споживання). Також є й інші ефекти від псилоцибінових грибів:

 • порушення пам’яті;
 • панічні атаки;
 • оптичні ілюзії;
 • психози;
 • зниження мотивації.

Якщо галюциногенні гриби вживає вагітна дівчина, зростає ризик викидня, передчасних пологів, відшарування плаценти, а також виникнення патологій у новонародженої дитини.

Ціна лікування залежності від галюциногенних грибів в клініці «Ренесанс Київ»

Лікування залежності від грибіввід 15 000 грн
Детоксикація від грибів в стаціонарівід 4 000 грн
Лікування залежності від грибів в стаціонарі (лікування, проживання, харчування)від 25 000 грн
Первинна діагностика нарколога, підбір курсу лікування900-1 800 грн
Онлайн консультація нарколога: Viber, WhatsApp, Skype, Telegram, Zoom – 45/60 хв.900-2 500 грн
Консультація нарколога + тест на наркотики в сечі1 700 грн
Консультація нарколога вдома (в Києві)від 3 500 грн
Сімейна консультація нарколога в клініці Онлайн: Viber, WhatsApp, Skype, Telegram, Zoom – 45/60 хв.1 700-2 900 грн

Заявка на консультацію

(лікування наркоманії)

Види галюциногенних грибів

На сьогодні відомо про понад 180 видів грибів. Вони відрізняються зовнішніми характеристиками, запахом, областю вирощування, але схожі на ефект від вживання.
Найбільш поширеними різновидами грибів вважаються:

 

 1. Мухомори. Дуже токсичні для людського організму через вміст мусцимолу, іботенової кислоти, а також триптамінів – буфотенін, диметилтриптамін у деяких різновидах грибів. Зазначають, що у відомому червоному мухоморі міститься невелика кількість мускарину — речовини, яка має нейротоксичну дію на організм людини і може призвести до «мухоморного тріпу», який може бути надзвичайно небезпечним, і навіть мати ризик смерті при надмірному вживанні. Найбільш небезпечними є старі гриби через величезну кількість накопиченої іботенової кислоти.

 2. Псилоцибінові гриби. Рід грибів Псилоцибе (Psilocybe) містить алкалоїди псилоцибін та псилоцин, які мають галюциногенний ефект. Ці речовини містяться в грибах: псілоциба напівланцетоподібна, псілоциба кубинська, панеолус (Panaeolus), сінний гнойовик (Panaeolina) та інших. Мають ефект зміненої свідомості, але практично не доведені випадки летального результату від вживання грибів.
  Серед псилоцибінових грибів особливе місце займають golden teacher гриби (гриби “Голден Тичер”), які цінуються за свої просвітлювальні психоделічні ефекти та відносно м’яку дію. Ці гриби також популярні серед тих, хто займається вирощуванням псилоцибінових грибів вдома, завдяки їх стійкості та рясному врожаю.
  Вирощування псилоцибінових грибів може відбуватися у різних умовах, від домашніх до природних. Ці гриби часто вирощують у вологих, теплих умовах, де є достатньо поживних речовин.
  Різновиди галюциногенних грибів значно розрізняються не лише за своїм впливом, а й за способами вживання. Деякі люди вважають за краще заварювати з грибів галюциногенний чай, тоді як інші можуть сушити і палити їх, хоча цей метод менш поширений у порівнянні з оральним вживанням.
  Важливо пам’ятати, що незважаючи на різноманітність видів та методів вживання грибів, всі галюциногенні гриби є серйозним ризиком для здоров’я та психіки, особливо при неконтрольованому або надмірному їх використанні.

Ознаки вживання грибів

Вживання галюциногенних грибів може виявлятись різними ознаками, які можуть допомогти визначити наявність наркотичної залежності у людини. Ось кілька типових ознак людини, що знаходиться під грибами:

 • сильно розширені зіниці від наркотиків;
 • підвищене потовиділення;
 • прискорений пульс та дихання;
 • сухість у ротовій порожнині, постійна спрага;
 • тремор рук;
 • незвичайна та непередбачувана поведінка;
 • параноїдальні думки;
 • втрата інтересу до реальності та виконання
 • повсякденних завдань.

Будь-які з перерахованих вище симптомів вказують на те, що людина потребує допомоги та лікування наркоманії, що передбачає негайне звернення за медичною та психологічною підтримкою. Своєчасне втручання фахівців може допомогти у відновленні та запобіганні подальшим негативним наслідкам для здоров’я людини.

Симптоми передозування – перша допомога

Передозування психотропними грибами може спричинити низку серйозних симптомів та ускладнень, що потребують негайного втручання. У наркомана можуть бути деякі з нижчеперелічених ознак і симптомів вживання наркотиків:

 • посилені галюцинації; спотворення реальності;
 • гостра тривога, паніка, страх;
 • нездатність адекватно сприймати навколишню
 • середовище та власні дії;
 • нудота, блювання, діарея;
 • втрата свідомості;
 • підвищена температура.
  Перше, що оточуючі мають зробити в такій ситуації, викликати швидку допомогу чи нарколога. Приватна наркологічна клініка Київ “Ренесанс” має широкий спектр кваліфікованих фахівців, які можуть надати першу допомогу при передозуванні. Також тут проводиться детоксикація організму від наркотиків із можливим подальшим лікуванням. До приїзду фахівців забезпечте хворому питво для викликання блювання, щоб промити шлунок.

Наслідки вживання грибів

Гриби в організмі людини залишають певні негативні наслідки. До негативних фізичних аспектів належать:

 • висока травматизація, чому сприяє порушення координації рухів людини під час вживання;
 • проблеми із зубами та ротовою порожниною, включаючи сухість;
 • підвищений артеріальний тиск та частота серцевих скорочень;
 • м’язова слабкість;
 • часті запаморочення;
 • напади нудоти та блювання.

Вживання грибів може спровокувати серйозні психічні захворювання, такі як шизофренія, депресія. Також у людини виникає тривожність у зв’язку з яскравими слуховими та зоровими галюцинаціями.
Крім того, одним із основних негативних психологічних наслідків є наркотична ломка, стан, який характеризується сильним психологічним та фізичним дискомфортом після припинення вживання наркотику. Цей процес може супроводжуватися депресією, тривогою, безсонням, а також фізичними симптомами, такими як головний біль і м’язові болі. Більш детально про наркотичну ломку, її ознаки та методи лікування ви можете дізнатися, ознайомившись зі статтею “Ломка у наркоманів: що це і як її зняти”, яка надасть вам інформацію та поради щодо подолання цього складного періоду.

Лікування залежності від галюциногенних грибів

Лікування наркотичної залежності повинно проходити комплексно із застосуванням медикаментозної та психологічної терапії, а також включати реабілітаційні програми.
У Києві існують реабілітаційні центри для наркоманів, де ціни та програми можуть змінюватись в залежності від послуг, що надаються. Важливо вибрати такий заклад, де якість лікування наркоманії відповідає індивідуальним потребам пацієнта. Наприклад, такі клініки для наркоманів, як “Ренесанс-Київ”, надають допомогу наркозалежним та розробляють індивідуальний план лікування.
Після проходження лікарського етапу настає процес психотерапії. З хворим працюють фахівці як індивідуально, і на групових сесіях. Дуже важливою складовою є реабілітація наркозалежних. Процес реабілітації наркозалежних включає не тільки лікарське лікування від наркотиків, а й глибоку психотерапевтичну роботу, як в індивідуальному порядку, так і в групах. Це завершальний етап, який допомагає поглибити думку про те, що життя без вживання будь-яких наркотичних речовин набагато краще і яскравіше.
Крім того, у Києві існують реабілітаційні центри для наркоманів, де ціни та програми можуть змінюватись в залежності від послуг, що надаються. Важливо вибрати такий заклад, де якість лікування наркоманії відповідає індивідуальним потребам пацієнта. Багато хто вдається до радикального методу лікування від наркотиків – підшивки від речовин. Важливо пам’ятати, що підшивка від наркоманії без проходження комплексного лікування не може гарантувати позитивного результату без зривів та повторного вживання наркотиків. Лікування залежності – довгий і часом важкий етап життя кожного наркомана, однак заручившись підтримкою близьких та власною мотивацією, можна впоратися з хворобою.

Оцените эту страницу