Фен наркотик

Фен наркотик

Фен (амфетамін) – психотропний, сильнодіючий наркотик амфетамінового ряду. Фен вважається однією з найнебезпечніших синтетичних речовин, яка значною мірою негативно впливає на центральну нервову систему та інші органи людини. У цій статті ми розповімо докладніше про те, що таке фен, симптоми залежності від наркотику та способи лікування.
Цей наркотик буває у двох видах: порошок (білого чи рожевого кольору) чи таблетки. Фен використовують кількома способами:

 • Внутрішньовенна ін’єкція.
 • Вдихання порошку через ніс.
 • Куріння в трубці чи самокрутці.
  У людини, яка вживає цей вид наркотику, може виробитись толерантність до речовини вже після перших “доріжок” чи ін’єкцій, а також виникнути інші негативні наслідки.

Дія фену на організм людини

Амфетамін – психотропна наркотична речовина синтетичного походження. При попаданні в організм через ніс або ін’єкційним способом впливає на центральну нервову систему. Виробляється безліч гормонів – дофамін, норадреналін, серотонін. Таким чином підвищується рухова та мовна активність, підвищується настрій та концентрація людини.
Фен переважно синтезується у печінці, тут він розпадається на активні похідні ефедрину та інші неактивні речовини. Тому цей орган часто страждає від вживання. Негативно вплив фена відзначається також і на серцево-судинну систему. Залежні від цього наркотику більше шансів померти від серцевого нападу, ніж від вживання інших видів. Регулярне вживання фена негативно позначається на органах травлення. Оскільки речовина має властивість зниження апетиту, виникає різке зниження ваги і виникають проблеми з печінкою, нирками, шлунком.

Ціни лікування наркоманії в клініці «Ренесанс-Київ»

Лікування наркоманії в Києві від 3 800 грн
Комплексне лікування наркозалежності (лікування, проживання, харчування)від 25 000 грн
Лікування наркоманії амбулаторно 2 000 грн
Лікування наркоманії в стаціонарівід 3 500 грн
Первинна діагностика нарколога, підбір курсу лікування900-1 800 грн 
Онлайн консультація нарколога: Viber, WhatsApp, Skype, Telegram, Zoom – 45/60 хв.900-2 500 грн 
Фен наркотик

Фен ефект

Ефект від вживання фена пов’язаний з викидом дофаміну та норадреналіну у центральну нервову систему. Саме тому після першого вживання людина відчуває надзвичайний приплив сил, збудженість.
Також відзначають появу наступних впливів на організм людини:

 • Підвищений артеріальний тиск.
 • Почастішання пульсу.
 • Сухість ротової порожнини.
 • Бажання виконувати дії без мети та необхідності.
 • Підвищення розумової діяльності.
  Побічні ефекти прийому фена виявляються через накопичені синтетичні речовини, що входять до складу наркотику. Організм не може самостійно з ними впоратися та очиститися від них. З кожним вживанням це переростає у серйозні наслідки для організму.

Заявка на консультацію

Залежність від фену

Фен – це наркотик, який після першого прийому може викликати залежність. Формування залежності відбувається швидко та абсолютно непомітно для людини. Вважається, що цим видом наркотику можуть захопитися різні соціальні групи людей задля досягнення своїх цілей. Хтось вирішив вперше спробувати у клубі, щоб здобути сили танцювати та веселитися до ранку. Інші використовують фен підвищення своєї працездатності, цим отримавши можливість зробити більше проектів з роботи чи з навчання.

Веселий настрій, можливість більше зробити, простота у вживанні (часто пігулки або вдихання порошку через ніс) – перший щабель на шляху до залежності від фена. Однак з кожним прийомом наркотику неможливо досягти того самого ефекту, як при першому вживанні – залежний підвищує дозу. Постійне підвищення дози нерідко призводить до фатального передозування.

Найстрашнішим є останній етап залежності, коли людина не уявляє своє життя без чергової дози. У цей період, якщо залежний не вжив фен, починається наркотична ломка. Організм наркомана страждає і виникають серйозні психічні проблеми.

Симптоми залежності від фену

Людина, яка вживає фен часто гіперактивна. У нього прокидається бажання діяти тут і зараз, зробити все і навіть більше. Людина під феном починає відчувати більший приплив сил, енергії, також зникає потреба уві сні та повноцінному відпочинку. Він може подумати, що саме наркотик дозволив виробити більше енергії. Однак це неймовірна помилка. Фен, навпаки, витрачає запаси, накопичені організмом, таким чином спустошуючи його. До того ж важливим симптомом залежності є відсутність апетиту у залежного. З кожним вживанням наркотику це може призвести до повного виснаження організму та дистрофії.

Ще одним симптомом вживання фена є різкі перепади настрою. Оскільки цей наркотик діє відносно недовго оточуючі можуть спостерігати як зі стану ейфорії, велелюбності, дружелюбності людина переходить у депресивний стан та апатії. Далі можуть виявлятися напади агресії, озлобленості на весь білий світ тощо.

Залежний має лише одне бажання – вжити наступну дозу. Адже при прийомі речовини проблеми здаються не такими значними та складними, а оточення досить приємне у спілкуванні. Після закінчення дії людина стикається з реальністю, яка не зовсім до вподоби і бажає знову прийняти наркотик.

Фен наркотик

Ознаки вживання фену

Амфетамін – наркотик, який порушує діяльність практично кожного органу людини через синтетичні речовини у своєму складі. Ознаки вживання наркотику практично ідентичні з метамфетаміном, первітіном та іншими у цьому ряду.
1. Розширені зіниці.
2. Збуджений стан.
3. Сексуальна активність та розкріпачення, яке було не властиве раніше.
4. Тремор кінцівок.
5. Посмикування очей, щік, закочування очей.
6. Можлива тривала відсутність бажання спати.
7. Підвищене потовиділення.
8. Відсутність апетиту.

Коли фен перестає діяти, почуття ейфорії зникає і з’являється депресивний настрій. Якщо людина не прийме нову дозу, виникає амфетамінова ломка. Через нестачу в крові вже знайомої психотропної речовини залежний стає озлобленим та агресивним. Настає дуже неприємна та хвороблива стадія – починає ламати все тіло, запаморочення, зниження частоти серцевих ритмів. У людини виникає одна мета – дістати фен будь-якими способами та методами.

Фен наркотик

Наслідки вживання фену

Амфетамін є однією з сильнодіючих речовин синтетичного походження. Цей наркотик згубно впливає на фізичне та психологічне здоров’я людини вже після першого вживання.

Наслідки вживання наркотиків можуть бути різними:
1. Порушення розумової діяльності та поява психічних захворювань. У наркомана можлива поява шизофренії, психозу, галюцинацій, параноїдальних та суїцидальних думок.
2. Розвиток серцево-судинних захворювань (інфаркт, аритмія, гіпертонічний криз).
3. Виснаження організму, зокрема, сильне зниження ваги у залежної людини.
4. Проблеми у роботі нирок, печінки.
5. Порушення метаболічних процесів.
6. Погіршення зору (“помутніння” картинки).

Важливо пам’ятати, що фен наслідки дуже серйозні і несуть непоправну шкоду центральній нервовій системі, так і іншим органам людини. Навіть вживання фена через ніс може призвести до передозування, оскільки людину вже може не влаштовувати і не вставляти маленька доза. Поступове збільшення кількості речовини, що вживається, може призвести до незворотних наслідків.

Детоксикація організму

Час виведення амфетаміну з організму залежить від кількох факторів:
1. Метаболізм. Якщо наркотик вживає юнак, то швидкість метаболізму вища і фен виводиться швидше.
2. Спосіб вживання. Найбільш небезпечним та з більшою тривалістю детоксикації організму є внутрішньовенна ін’єкція.
3. Дозування. Залежно від кількості мг, яку вживала залежна людина, залежатиме час виведення психотропної речовини.
4. Тривалість вживання. Якщо людина вживає наркотик вже неодноразово, то процес виведення токсинів з організму значно сповільнюється.

При одноразовому прийомі фена залишки речовини присутні у крові протягом 2-3 днів. Однак, при регулярному вживанні цей термін може розтягуватися до 8-10 днів. Скільки тримається амфетамін у сечі? Найчастіше виявлення цього типу наркотичного речовини використовують аналіз урини, оскільки найдовше фен затримується саме у ній. Якщо людина вживала наркотик один раз, час виведення становить до 10 днів. При частому прийомі психотроп може затримуватись в організмі до кількох місяців.

Найбільш розумним та доцільним рішенням як вивести фен з організму – звернутися до спеціалізованої клініки, де лікарі зможуть надати правильне лікування цієї проблеми.

Лікування наркотичної залежності

Амфетамін – сильна психотропна речовина. Залежність від наркотику настає вже у перші тижні вживання. Тому так важливо отримати кваліфіковану допомогу до настання найгірших наслідків прийому наркотиків. Лікування наркоманії – складний процес, як фізично, і психологічно. Клініка “Ренесанс Київ” вже понад 20 років спеціалізується на лікуванні залежності від алкоголю, різних наркотичних речовин та допомагає з успішним проходженням реабілітаційного періоду.

Один із основних факторів успішного лікування залежності – власне бажання подолати проблему. Наркозалежний повинен сам дійти усвідомлення, що вживання наркотиків руйнують його здоров’я, соціальне життя тощо.

Як лікувати наркотичну залежність? Реабілітація відбувається у кілька етапів:
1. Детоксикація організму. Це перший серйозний крок до позбавлення залежності. Фахівці клініки проводять медикаментозну терапію для зняття абстинентного синдрому та виведення всіх токсичних речовин із організму.
2. Психотерапія. Ключову роль у лікуванні від хвороби грає виявлення причин, через які людина почала вживати, та формування огиди до всіх заборонених речовин.
3. Соціальна адаптація. Психологи клініки допомагають відновити спілкування з близькими людьми та навколишнім світом. Фахівці проводять бесіди з пацієнтом про життя без наркотиків та надають усіляку психологічну допомогу та підтримку, щоб уникнути повернення до вживання після реабілітації.

Процес одужання – дуже довгий та трудомісткий процес, який забирає багато сил. Розуміючи складність, з якою доведеться зіткнутися пацієнтові в реабілітаційний період клініка “Ренесанс Київ” пропонує амбулаторну посаду реабілітацію протягом 2-3 місяців.

Важливо пам’ятати, що наркоманія – це серйозне захворювання, яке не побороти за кілька днів народними методами. Самолікування може згубно вплинути на ваше здоров’я. Тому рекомендуємо звертатися за професійною допомогою до сертифікованих фахівців.

Профілактика наркотичної залежності

Профілактика наркотичної залежності включає ряд заходів, які застосовуються для уникнення повторного вживання і не допустити проблем, пов’язаних з цим. Важливо пам’ятати, що наркотики нічого хорошого у ваше життя не принесуть. Вони тільки завдадуть шкоди фізичному та психологічному стану. У клініці “Ренесанс Київ” проводяться психологічні групи, де кожен може висловитися та обов’язково знайде підтримку в інших учасниках. Спілкування з близькими людьми допоможе швидше адаптуватися людині та змінити ставлення до вживання наркотичних речовин.

Оцените эту страницу