Методи лікування алкоголізму

Методи лікування алкоголізму

Алкогольна залежність у людини розвивається внаслідок надмірного вживання спиртних напоїв. Організм просто звикає до дії алкоголю, включаючи його до складу обміну речовин. У той момент, коли це трапляється, вже пізно говорити про згубну звичку – ми вже маємо справу із серйозним захворюванням. Як позбутися алкогольної залежності? І тут навіть якщо хворий вирішується припинити вживання алкоголю, виникає синдром скасування – абстиненція. Організм не знаходить учасників метаболізму і реагує дуже жорстко – у алкоголіка можуть спостерігатися нудота, блювання, судоми, непритомність та інші неприємні наслідки.
З цієї причини дуже складно умовити людину на лікування – вона знає про наслідки відмови від спиртного і боїться їх, не вірячи підсвідомо в те, що медицина допоможе якось упоратися з стражданнями. Тому нові методи лікування алкоголізму на першому етапі передбачають детоксикацію – очищення організму від алкоголю та усунення наслідків скасування. Це обов’язково незалежно від того, який вид лікування алкоголізму застосовується до пацієнта. У цій статті ми розповімо про найефективніші методи лікування алкоголізму та його наслідки.

Ціна лікування алкоголізму в клініці «Ренесанс Київ»

Лікування алкоголізму в Києві від 3 500 грн
Комплексне лікування алкоголізму в стаціонарі (лікування, проживання, харчування)
від 25 000 грн
Лікування алкоголізму амбулаторно2 000 грн
Лікування алкоголізму в стаціонарівід 3 500 грн
Виведення із запою вдома (в Києві)3 500 грн
Підшивка від алкоголювід 6 500 грн
Пакет АЛКОСТОП (виведення із запою + імплантація алко-блокатора)15 200 грн
Методи лікування алкоголізму

Види методів лікування алкоголізму

Методи лікування алкоголізму можуть змінюватись в залежності від ваших потреб. Лікування може включати короткочасне втручання, індивідуальне чи групове консультування, амбулаторну програму чи перебування у стаціонарі. Робота з припинення вживання алкоголю підвищення якості життя є основною метою лікування.
Найефективніші методи лікування алкоголізму включають:
.

  1. Детокс та абстиненція. Лікування може починатися з програми детоксикації – абстиненції, що контролюється з медичної точки зору. Зазвичай, цей метод лікування займає від 2 до 7 днів. Існує медикаментозна, немедикаментозна та комплексна детоксикація, також можливий прийом седативних препаратів, щоб запобігти симптомам відміни. Детокс зазвичай проводиться у стаціонарному лікувальному центрі чи лікарні.
  2. Навчання новим навичкам та складання плану лікування. У цьому процесі зазвичай беруть участь фахівці з лікування алкоголізму. Це може включати постановку цілей, методи зміни поведінки, використання посібників з самодопомоги, консультування та подальший догляд у лікувальному центрі.
  3. Психологічні методи лікування алкоголізму Консультації та терапія для груп та окремих осіб допоможуть людині краще зрозуміти свою проблему, пов’язану з алкоголем, та допоможуть позбутися психологічних аспектів вживання алкоголю. Зазвичай у лікуванні використовується поведінкова терапія, яка спрямована на вироблення нових звичок та зміну поведінки.
  4. Оральні препарати. Препарат під назвою дисульфірам може допомогти запобігти вживанню алкоголю. Якщо залежний п’є алкоголь під час прийому дисульфіраму, препарат викликає фізичну реакцію, яка може включати почервоніння, нудоту, блювання та головний біль. Налтрексон, препарат, який блокує позитивні емоції, викликані алкоголем, може запобігти пияцтві та зменшити потяг до алкоголю. Акампросат також може допомогти боротися з потягом до алкоголю після того, як людина кине пити.
  5. Ін’єкційні ліки. Вівітрол, аналог налтрексону, вводиться ін’єкційно один раз на місяць. Хоча такі ліки можна приймати у формі таблеток, ін’єкційна версія препарату може бути простішою для людей, які одужують від розладу, пов’язаного із вживанням алкоголю, для постійного використання.
  6. Групи підтримки. Програми реабілітації та групи підтримки допомагають людям, які одужують від розладу, пов’язаного з вживанням алкоголю, кинути пити, впоратися з рецидивами та з необхідними змінами способу життя. Це може включати медичну або психологічну допомогу, а також відвідування групи підтримки.
  7. Лікування психологічних проблем. Розлад, пов’язаний із вживанням алкоголю, зазвичай виникає поряд з іншими психічними розладами. Якщо у людини депресія, тривожність чи інше психічне захворювання, йому може знадобитися розмовна терапія (психотерапія), ліки чи інше лікування.
  8. Лікування алкоголізму народними способами. Хоча ефективність лікування народними засобами не доведена, все ж таки цей метод користується попитом. Серед популярних рослин і трав від алкоголізму найбільше використовуються в лікуванні від алкоголізму народними засобами: гриб-гній, лавровий корінь і лист, чебрець, збирання зі щавлю, м’яти та лопуха та інші.
    Важливо! Коректне та ефективне лікування алкоголізму може підібрати лише лікар, спершу визначивши ступінь захворювання. Самолікування може лише погіршити існуючу проблему.

Заявка на консультацію

Методи лікування алкоголізму

Ціль і суть детоксикації організму

Отже, як уже говорилося вище, детоксикація має на увазі зв’язування та виведення з організму алкогольних речовин. Це необхідно для того, щоб зняти симптоми абстинентного синдрому та максимально очистити печінку, нирки та інші органи. Це допоможе уникнути їхнього руйнування внаслідок отруєння. Різні способи лікування алкоголізму використовують різні види детоксикації:

  • Медикаментозна детоксикація – за допомогою спеціальних препаратів алкоголь виводиться з крові та його дія усувається.
  • Немедикаментозна детоксикація знижує симптоматику абстинентного синдрому та допомагає його перенести у легшій формі за допомогою гемосорбції, гемодіалізу та плазмофорезу.
  • Комплексний метод (лікування від алкоголізму в стаціонарі) передбачає одночасне використання адсорбційних засобів та одночасне усунення тяги до спиртного.

Найефективніші методи лікування алкоголізму застосовують, як правило, саме третій метод.

Часто від родичів залежного можна почути питання, чи існують якісь способи впоратися з проблемою, не звертаючись до лікарів. На ранніх стадіях хвороби це можливо – народні засоби, які допоможуть пережити абстиненцію. Однак краще все-таки звернутися по допомогу до професіоналів – хто візьметься визначити, наскільки людина здатна перемогти хворобу без медичного втручання? Відомий не один випадок, коли хворий просто вмирав у результаті синдрому відміни.

Кодування – один із способів лікування алкоголізму

Детоксикація є лише першим етапом у тривалому процесі боротьби з алкогольною залежністю. Проте проблема в тому, що алкоголік, відчувши себе краще, одразу прагне відсвяткувати одужання черговою порцією спиртного. Тому багато видів лікування алкоголізму включають кодування від алкоголю, метою якого є перемогти тягу пацієнта до алкоголю.
Як відбувається кодування від алкоголізму? Кодування від алкоголю включає психо-гіпнотичні сеанси, підшивання спеціальних капсул, застосування внутрішньовенних і внутрішньом’язових препаратів для блокування потягу до спиртного. Як впливає кодування від алкоголю на організм? В організм вводиться препарат на основі дисульфіраму (Еспераль Дісульфірам, Тет Лонг, Антабус та ін) з тривалою дією. Найчастіше використовується Еспераль – його вводять чи вшивають у м’язову тканину. При прийомі алкоголю ліки взаємодіють із ним, у результаті алкоголік відчуває дискомфорт і біль.
Існує багато методів кодування, які можуть допомогти зупинити розвиток залежності.
Медичний – використання ліків. У цьому випадку людина побоюється серйозної шкоди для здоров’я або навіть смерті, яка може настати у разі повторного вживання алкоголю.
Психотерапевтичний метод – у момент сеансу використовується гіпноз, який перепрограмує мозок людини та налаштовує на тверезість. Одним із найпопулярніших способів кодування – лікування алкоголізму за методом Довженка. Його суть полягає у потужному гіпнотичному впливі на обмежений термін абсолютної тверезості. У хворого має виробитись байдужість до алкоголю, чітке переконання у неможливості його вживання.

Реабілітація – обов’язковий пункт будь-якої методики лікування алкоголізму

Ще одним важливим етапом лікування алкоголізму є реабілітація. Після очищення організму та кодування настає час для реабілітації – на цьому етапі пацієнт має навчитися жити без спиртного нормальним повноцінним життям. Цей період займає чимало часу – тут, по суті, заново вибудовується особистість. Досить хороші результати показують такі курси реабілітації від алкоголізму, як програма 12 кроків, яка допомагає людині успішно знайти шляхи для самореалізації та розвитку, а також групи підтримки. Наприклад, наша клініка надає допомогу на зборах Групи анонімних алкоголіків.

Важливість лікування алкогольної залежності

Потрапити під негативний вплив алкоголю та стати залежним можуть люди з різних сімей та верств суспільства. І все більше і більше підлітків до 18 років наражаються на ризик алкогольної залежності. Алкоголь може погіршити розвиток мозку та збільшити ризик інших захворювань, включаючи високий артеріальний тиск, хвороби серця, ослаблення імунної системи, проблеми з навчанням та пам’яттю, проблеми з психічним здоров’ям, включаючи депресію та тривогу, та багато інших. Тому головним завданням вчителів та батьків є своєчасне виявлення ознак можливого зловживання алкоголем. Головне, що все потрібно робити без загального розголосу, щоб не травмувати людину і не збити з настрою лікуватися. Наша клініка може не лише допомогти у цьому, а й створити додаткову мотивацію для алкоголіків кинути пити.

Методи лікування алкоголізму

Фізіологічні ознаки:

  • шкіра втрачає свій природний колір, може бліднути або червоніти;
  • зіниці періодично то звужуються, то розширюються;
  • очі стають затуманеними і запалюються;
  • спостерігається порушення мови;
  • залежно від виду вживаного наркотику в дитини може спостерігатися різке підвищення апетиту чи його повна втрата;
  • постійний кашель;
  • часті розлади кишківника;
  • періодична втрата координації руху.
Методи лікування алкоголізму

Поведінкові ознаки:

  • дитина стає потайливою, не поспішає додому, намагається вирватися до друзів;
  • порушується режим дня, з вечора він довше засиджується, а вранці неможливо розбудити;
  • зникає інтерес до звичних справ, дитина починає прогулювати школу;
  • спостерігається помітне погіршення уваги та пам’яті, знижується успішність;
  • з’являються підозрілі друзі, дитина розмовляє по телефону пошепки;
  • дуже тривожним знаком є випрошування грошей у батьків, може спостерігатися зникнення цінних речей із дому;
  • неохайний зовнішній вигляд;
  • швидка зміна настрою;
  • спритність і брехливість;
  • найголовніше! Сліди від уколів на руках. Дитина може їх ховати під одягом із довгими рукавами.

Якість обслуговування та висококласне обладнання

Наркологічний центр «Ренесанс Київ» застосовує найефективніші методи лікування від алкоголізму – вони дозволять назавжди забути, що таке алкогольна залежність. Крім того, завдяки використанню сучасної високоякісної апаратури та обладнання у лікуванні алкоголізму, ваше перебування у клініці буде максимально комфортним.
Звертайтесь – і нехай це стане початком нового, щасливого життя!

Оцените эту страницу